Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Necmettin Kırık Erenler Belediye başkanlığına aday adaylığı Başvurusunu yapacak

Bir süredir ismi Erenler Belediye Başkanlığı için geçen Sakarya Yerel Kültür Derneği önceki dönem başkanı Necmettin Kırık 16 Kasım Perşembe günü (yarın) AK Parti Erenler İlçe Başkanlığı’na resmi başvurusunu yapacak.

GÜNCEL
Necmettin Kırık Erenler Belediye başkanlığına aday adaylığı Başvurusunu yapacak

Bir süredir ismi Erenler Belediye Başkanlığı için geçen Sakarya Yerel Kültür Derneği önceki dönem başkanı Necmettin Kırık 16 Kasım Perşembe günü (yarın) AK Parti Erenler İlçe Başkanlığı’na resmi başvurusunu yapacak.

İş ve siyaset dünyasında başarılı çalışmalarıyla yakından tanınan halen Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu TÜBİFED’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Necmettin Kırık’ın Erenler Belediye Başkanlığı aday adayı başvurusuna kalabalık bir grupla katılması bekleniyor.

 

Erenler Belediye Başkan adaylığı için çevresinden yoğun destek gören Necmettin Kırık neden aday olduğunu şöyle açıkladı:

 

“Erenler İlçemizin ve değerli hemşerilerimizin yaşam kalitelerini artırmak, ilçemizde bulunan tüm dinamikleri harekete geçirerek ortak akıl yönetim anlayışıyla, Erenler ilçemizi tarım, ticaret sanayi, turizm alanlarında şehrimiz ve ülkemizde ilk sıralara çıkaracak proje ve çalışmalar gerçekleştirerek doğduğum ve yaşadığım ilçemize, değerli dost ve hemşerilerimize hizmet etmek istiyorum. Erenler Belediye Başkan aday adaylığı için 16 Kasım 2023 Perşembe günü Saat 16:00'da Erenler AK Parti İlçe Teşkilatımıza başvurumu yapacağım. Dua ve desteğinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılarımla...”

 

NECMETTİN KIRIK KİMDİR?

 

Necmettin Kırık, 1975 yılında Erenler – Sarıcalar Köyün de doğdu. İlköğrenimini Adapazarı İskan ilk öğretim okulunda tamamladıktan sonra, sırası ile Merkez Atatürk Ortaokulu’na ve Sakarya Fatih Endüstri Meslek Lisesi’ne devam etti. 1996 yılın da Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nden mezun oldu. Askerlik görevini 1997-1999 yıllarında Mardin Kızıltepe de yapmıştır.

 

2014 yerel seçimlerinde Erenler Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Erenler Belediyesi’nde İmar ve Şehircilik Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ve Encümen Üyeliği görevlerinde bulundu. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında bilişim ve telekomünikasyon sektörünü temsilen üç dönemdir meclis üyeliği görevini sürdürmektedir. Necmettin Kırık, 2018 yılında yapılan seçimler sonrası Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcılığı görevinde, 3 Mayıs 2015 tarihinde itibaren iki dönem Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanlık görevinde bulunmuştur.

 

Erenler Kızılay ve MÜSİAD Sakarya Şubesi üyelikleri bulunmaktadır.

 

Necmettin Kırık halen (TÜBİFED) Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği, (SABİDER) Sakarya Bilişim Sektörü Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmaktadır.

 

Sakarya da yaklaşık 33 yıldır bilişim sektöründe faaliyet gösteren Esbi Bilişim ve Telekomünikasyon San. ve Tic.Ltd.Şti. isimli firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır

 

Necmettin Kırık, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 4 =