Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Müteahhitler Yavuz’u Ağırladı

Müteahhitler Birliği, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’u misafir etti. Birlik Başkanı Murat Bayrak sektörün sorunlarını aktarıp çözümü için Yavuz’dan destek istedi.

GÜNCEL
Müteahhitler Yavuz’u Ağırladı

Sakarya Müteahhitler Birliği geniş katılımlı bir toplantı ile sektörün sorunlarını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’a aktardı. Toplantıya AK Parti il Başkanı Yunus Tever’de katıldı. Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak’ın misafirlerini şöyle selamladı. “Bizler şehirleri imal eden sektörün temsilcileriyiz. Şehrimiz, ülkemiz için milletimiz için üretmeye gayret ediyoruz. Alt sektörleriyle birlikte ekonomiye, istihdama ciddi katkı sunan bir sektörüz. Sanayi yatırımı ne kadar önemliyse inşaat sektörünün sağladığı katma değer en az iki katı önemli. Çünkü biz küçük esnafından tüccarına, beyaz eşyasından mobilyasına çok sayıda sektörün lokomotifi konumundayız. Ama dertlerimiz büyük” dedi

Sektör Girdabın İçinde

Başkan Bayrak inşaat sektörünün sıkıntılı süreçten geçtiğine vurgu yaparak “Biz konut üreteceğiz, elektrikçiden halıcıya herkes içini dolduracak. Biz iş yeri üreteceğiz parkecisinden vitrin camına herkes ürün satacak. Son dönemde sektörümüz bir girdabın içerisinde. Girdi maliyetlerini hepimiz biliyoruz ve ilginç bir şekilde sebepsiz artışlar devam ediyor.  Müteahhitlerin sorunlarını her platformda dile getiriyoruz. Sayın Genel Başkan Yardımcımız, sizin sorunlarımızı en tepeye taşıyıp çözüm bulacağınıza inandığımız için bu toplantıyı gerçekleştirdik tekraren katıldığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dönüşüm Hızlanmalı

Bayrak “Mevcut ekonomik koşullarda bir yıl önce ihale alan firmalar zor durumda. Kamu müteahhitlerinin koşulsuz şartsız fesih hakkı verilmesini istiyoruz. Artan maliyetlerle işi bitirmek mümkün değil. Fiyatlar 4-5 kat arttı. Endekse göre fiyat farkı bizlerin batışına sebep olacak. Hemen yanı başımızda depremler oluyor. Özellikle bizim şehrimizde dönüşüm yapılamıyor. Kat sınırlaması var, maliyetler uçtu. Sakarya’da kentsel dönüşümün önü hızla açılmalı. Düzce depremi bize deprem gerçeğini bir kez daha hatırlattı. Deprem değil çürük bina öldürür.  Dönüşüm yapılacak binalarda kata kat verilmesi için desteklerinizi bekliyorum” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 6 =