Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Muhtarların Başbakandan isteği

“Şehir Hastanesini Dernekkırı Bölgemize İstiyoruz”

GÜNCEL
Muhtarların Başbakandan isteği

“Şehir Hastanesini Dernekkırı Bölgemize İstiyoruz”

Adapazarı merkeze bağlı Dernekkırı Bölgesindeki 18 Mahalle Muhtarı bir araya gelerek, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçtiğimiz hafta sonu Sakarya Mitinginde açıkladığı 1000 yataklı Şehir Hastanesinin, deprem sonrasında hizmet veren Dernekkırı Prefabriklerinin bulunduğu 1500 dönümlük arazide kurulmasını talep etti.

Budaklar, Abalı, İlyaslar, Hacılar, Taşlık, Çökekler, Solaklar, Bileciler, Kurtbeyler, Karaköy, Kavaklıorman, Küçük Esence, Çerçiler, Hacıramazanlar, Yeşilyurt, Turnadere, Doğancılar ve Kasımlar Mahalle Muhtarlarının bir araya geldiği toplantıya; Adapazarı Belediyesi Meclis Üyeleri Necdet Tömekçe ve Nazif Keskin ile Adapazarı Minibüsçüler Odası Başkanvekili Nurettin Pomak’ta katıldı.

Dernekkırı Bölgesi Muhtarlarının birlik ve beraberlik toplantısının açılış konuşmasını yapan Budaklar Mahallesi Muhtarı Cemalettin Başkanat, bölgelerinin yıllardır kamu ve özel sektör yatırımlarından faydalanmadığına dikkat çekerek, 1000 yataklı şehir hastanesinin Dernekkırı’nda kurulmasını istediklerini belirtti. Toplantıda söz alan Dernekkırı Muhtarları, şehrin sürekli olarak Serdivan, Erenler ve Camili bölgelerinde geliştiğini ifade ederek, ulaşım yönünden şehrin en rahat bölgelerinden olan Dernekkırı’na, 1000 yataklı şehir hastanesinin çok yakışacağını söylediler. Muhtarlar, Şehir Hastanesinin Dernekkırı’nda kurulması için ısrarlı olduklarını belirterek, taleplerini önümüzdeki günlerde yapacakları çeşitli ziyaretlerle de dile getireceklerini söylediler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 6 =