Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Muhtarlardan Toçoğlu'na hizmet teşekkürü

GÜNCEL
Muhtarlardan Toçoğlu'na hizmet teşekkürü

Karasu bölgesinde görev yapan muhtarlar ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Karasu Sahil Parkı’nı hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Plaj Caddesi’ne yeni bir yüz kazandırdık. İlçemiz grup yollarında asfalt atağı başlattık. Karasu Atıksu Arıtma Tesisi’nde çalışmalarımız sürüyor. Hedef belli: Karadeniz’e atıksu karıştırmayacağız. Çamdağ Barajı’nda projelendirme çalışmalarımız sürüyor. Kısacası Karasu Büyükşehir’le değer kazanmaya devam ediyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasulu muhtarları Büyükşehir’de ağırladı. İlçede hayata geçirilen hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür eden Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, “Geçtiğimiz gün Karasu bölgesinde görev yapan 21 muhtarımızla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuğu olduk. Cumhurbaşkanımızın muhtarlara verdiği değer bizi mutlu ediyor. Büyükşehir Belediyemizin inşa ettiği Karasu Sahil Parkı Projesi ilçemize ayrı bir hava kattı. Ayrıca bölgede yapılan asfalt çalışmaları da vatandaşlarımızı son derece memnun etti” diye konuştu.

Sözler Tutuluyor
Yerel seçimler öncesinde verilen sözleri bir bir hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Toçoğlu, “Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Projemizi hayata geçirdik. 25 bin metrekarelik alanda kafeteryadan yürüyüş yollarına, plaj futbol ve voleybol sahalarından oyun gruplarına, amfi tiyatrodan seyir terasına kadar birbirinden zengin sosyal alanları hemşerilerimizle buluşturduk.  Ayrıca 500 metre uzunluğundaki Plaj Caddesi’ni yeni yüzüne kavuşturduk. Büyükşehir Belediyesi güçlü hizmet elini tüm ilçelerimize ulaştırmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Karadeniz’e Atık Su Karışmayacak
Toçoğlu, “Karasu bölgemizde Atıksu Arıtma Tesisimizde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 32 bin metrekare alan üzerinde modern bir arıtma tesisi inşa ediyoruz. Yaklaşık 16 Milyonluk yatırımımız sayesinde Karadeniz’e atıksu karışmayacak. Bu konuda hedefimiz: daha temiz bir Karadeniz. Yeni Büyükşehir Yasası ile tüm ilçelerimizde başlattığımız altyapı çalışmalarımızı bir yıl içerisinde bitireceğiz. İnşallah Karasu’ya kısa süre içerisinde de İçmesuyu Arıma Tesisi inşa edeceğiz. Tüm bu çalışmalarımızın tamamlamasıyla ilçemiz en az 50 yıl altyapı sorunu yaşamayacak” ifadelerini kullandı.

İçmesuyunu Garanti Altına Alacağız
Şehrin kuzeyinin içmesuyu geleceğini garanti altına almak için Çamdağı Baraj Projesi’nde de hazırlıkların devam ettiğini belirten Başkan Zeki Toçoğlu, şunları söyledi; “İnşallah kuzey bölgemize bir baraj kazandıracak; içmesuyunda alternatifleri arttıracağız. Geçen yıl bölgede yapmış olduğumuz sondaj çalışmaları ile içmesuyu problemini çözüme kavuşturduk. Hamdolsun bugün hemşerilerimiz içmesuyunda sorun yaşamıyor. Şuanda Çamdağı Baraj Projesi’nin planlama çalışmaları sürüyor. Bu sayede Karasu’nun da içmesuyu geleceğini garanti altına almış olacağız.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz