Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Minik Hiranur İstedi Başkan İrfan Püsküllü Kayıtsız Kalmadı

Hendek Belediyesi, Bayraktepe Mahallesinde yaşayan 12 yaşındaki Hiranur’un mutluluğu için harekete geçti. Hiranur’un annesi tarafından belediyenin sosyal medya hesabına gönderilen duygu dolu mesajı duyar duymaz kayıtsız kalmayan Başkan İrfan Püsküllü Şahin ailesinin evine ziyaret gerçekleştirdi.

İLÇELER
Minik Hiranur İstedi Başkan İrfan Püsküllü Kayıtsız Kalmadı

Belediyesi, çocukların oyun oynarken güvende hissetmelerini sağlamak ve mahallelerdeki sosyal alanları korumak adına çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.Hendek Belediyesi sosyal medya hesabına gelen “Kıymetli başkanım. Bayraktepe Mahallemizdeki çocuk parkımız zamanla zarar gördü, 12 yaşında kızım Hiranur ile arkadaşları arasında tartışma çıkmış. Mahalleli çocuklar tarafından kızıma ‘Senin sevdiğin İrfan Başkan bu parkı onarmaz, şimdiye kadar yapacak olsa yapardı’ diyerek kızımı biraz üzmüşler. Sizlerden parkı onarmanızı talep ediyoruz. Hiranur çok üzgün” mesajı üzerine harekete geçen ekipler durumu hızla Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ’ye iletti. Başkan Püsküllü, Hiranur’un ailesi ile iletişime geçerek, Şahin ailesine ziyaret gerçekleştirdi. Hiranurve Fen İşleri Müdürüile birlikte parkı ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulunan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, parkın onarılması için talimat verdi.

Başkan Amcan Geldi

Minik Hiranurla bir süre sohbet eden Hendek Belediye Başkanıİrfan Püsküllü, ziyarette şunları söyledi; " Başkan amcan geldi. Sizlerin mutluluğu bizim için çok önemli. Bu parkı ve bu mahallenin alt yapısını zamanında bizler yapmıştık. Birazdan seni de alıp Fen İşleri Müdürümüzle birlikte alanda gerekli incelemeleri yaparız. Geleceğimizin teminatı siz değerli yavrularımızın gözyaşlarını dindirmek ve mahallelerimize daha güvenli bir oyun alanı kazandırmak için gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Sen hiç merak etme seni üzenleri de üzmeyeceğiz. Onlarda bizim çocuklarımız. Sizleri çok seviyoruz. Ne demiştik; Hendek için biz varız. Çocuklar arasında böyle şeyler olur. Sizlere daha güzel bir Hendek bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmanın sonunda Başkan İrfan Püsküllü Hiranur’a okuması için kitap hediye etti.

Anne Şahin: Duyarsız Kalmayacağınızı Biliyordum

Hiranur’un annesi Pınar Hanım ise, “Bu çağrımıza duyarsız kalmayacağınızı biliyordum. Aklımda en ufak şüphe yoktu. Başkanımızın ilgisi ve hızlı aksiyonu bizi çok mutlu etti. Hiranur arkadaşlarının söyledikleri nedeniyle çok üzülmüştü ama şimdi çok mutlu. Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 1 =