Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Milletler farklı dualar aynı

O öğrencileri unutmadılar

GÜNCEL
Milletler farklı dualar aynı

O öğrencileri unutmadılar

Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu üyeleri ile iftar programında bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Mübarek Ramazan Ayı vesilesiyle dünyanın dört bir yanında akan kan ve gözyaşının sona ermesi için dua ediyoruz. İnşallah en yakın zamanda tüm mazlum kardeşlerimiz felaha erecekler” dedi.


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu üyeleri ile düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Kent Park Kafe’de gerçekleştirilen buluşmada Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Somali, Arnavutluk, Kırgızistan, Filistin, Çad ve Gana gibi ülkelerinden Sakarya’ya üniversite okumak için gelen birçok yabancı öğrenci yer aldı. Programda Ramazan Ayı’nın İslam âlemine bereket ve huzur getirmesini temenni eden Başkan Toçoğlu, dünyanın dört bir yanından Sakarya’ya okumak için gelen öğrencilerin şehrin misafiri olduklarını vurguladı.

Toçoğlu’ndan Tebrik
Ramazan’ın birlik ve kardeşliğin güçlendiği ay olduğunu ifade eden Toçoğlu, “Dünya’nın dört bir yanından şehrimize gelen öğrencilere gönüllü rehberlik hizmeti sunan Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğunun çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Farklı kültür ve anlayıştan gelen gençlerin birbiriyle tanışması ve kaynaşmasına zemin hazırlayan güzel birliktelikler yaşanıyor. Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu’nu yapmış olduğu hizmetlerden ötürü tebrik diyorum” diye konuştu.

Birliğimiz Daim Olsun
Çeşitli ülkelerden şehrimize eğitim almak için gelen misafir öğrencilerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını da belirten Başkan Toçoğlu, “Ramazan Ayı mağrifet ayıdır. Ramazan Ayı’nın gönül coğrafyamıza barış, mutluluk ve esenlik getirmesi için dua ediyoruz. Allah birliğimizi daim kılsın. Mübarek Ramazan Ayı vesilesiyle dünyanın dört bir yanında akan kan ve gözyaşının sona ermesini diliyoruz. İnşallah Arakan, Filistin, Suriye, Mısır, Afganistan, Yemen ve tüm mazlum coğrafyalarda sıkıntı yaşayan kardeşlerimiz en yakın zamanda felaha erecekler” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz