Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Mazbatalarını aldılar

GÜNCEL
Mazbatalarını aldılar

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç milletvekili mazbata teslim töreninin ardından gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin farklı bir süreçten geçtiğini belirten Kılıç “Sakarya olarak koalisyona da erken seçime de hazırız” dedi.
 

MAZBATALARINI ALDILAR
7 Haziran’da yapılan 25. dönem milletvekili genel seçimlerinde, AK Parti’den milletvekili seçilen Ayşenur İslam, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve Ali İnci dün Adliyeye gelerek mazbatalarını aldı. Bakan Ayşenur İslam ve Ali İhsan Yavuz’un mazeretleri nedeniyle katılamadığı mazbata töreninde; Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu ve Ali İnci’nin mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı M. Sertaç Kesler’den aldı. Bakan Ayşenur İslam’ın mazbatasını Bakanlık Müsteşar yardımcısı Ebubekir Şahin alırken, Ali İhsan Yavuz’un mazbatasını ise İl Başkanı Fevzi Kılıç teslim aldı.
 

“KATKIDA BULUNACAĞIZ”
Mazbata teslim töreninde; partinin il yönetimi,  Adapazarı ilçe Başkanı Mustafa Ak ve kadın kolları da hazır bulundu. Adliye çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Milletvekili Mustafa İsen, Türkiye Sakarya için sürecin hayırlı olmasını diledi. İsen “Parlamentoda malum bir takvim işleyecek. Bu takvimin işleyişine bundan sonra katkıda bulunacağız” dedi.
 

“TALEPLERLE İLGİLENECEĞİZ”
Zorlu bir sürecin sonunda milletin iradesi ortaya çıktı ve mazbatamızı teslim aldık diyen Milletvekili Recep Uncuoğlu “Öncelikle ülkemize ve Sakaryamıza hayırlı olmasını diliyorum. Birlikte görev yapacağımız tüm milletvekillerimizi de tebrik ediyorum. Allah yardımcımız olsun. Bu süreçte vatandaşlarımızın her türlü talebiyle canı gönülden ilgilenip yeni Türkiye yolunda azimle yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.
 

“MEVCUT DURUMU KORUDUK”
Milletvekillerinin konuşmalarının ardından seçimleri ve gündemdeki konuları değerlendiren İl Başkanı Fevzi Kılıç, iki aylık maratonun ardından vekillerin mazbatalarını aldığını belirtti. Kılıç “Biz sandıktan çıkan iradeye saygılıyız. Gerçekten güzel ve keyifli bir seçim oldu. Sakarya’da mevcut durumu korumuş bulunmaktayız. Türkiye’de en başarılı iller arasındayız. Türkiye genelinde gönlümüzden daha fazla milletvekili geçiyordu. Nasip böyleymiş; bundan sonra vekillerimiz Sakarya’yı en güzel şekilde temsil edecekler” ifadelerini kullandı.
 

“HER DURUMA HAZIRIZ”
Beraberce bu yolu güzel bir şekilde yürüyeceğiz diyen Kılıç, şöyle konuştu: Türkiye’de her dakika oluşacak konjonktüre hazırız. Yani bundan sonra oluşacak koalisyona da erken seçime de Sakarya olarak hazırız. Görevimizin başındayız ve devam ediyoruz. Gerçekten güzel bir yarış oldu. Bu iki aylık yarış sonunda basın mensuplarının da çok emeği oldu. Onlara da teşekkür ediyorum. Sakaryamıza ve ülkemize sonuçların hayırlı olmasını diliyorum”

“EN BAŞARILI İLLERDENİZ”
Bir gazetecinin, Ankara’daki genişletilmiş il başkanları toplantısında Sakarya’nın gündeme geldiğini sorması üzerine İl Başkanı Kılıç “Bu seçim sonuçlarına bakılacak olursa en başarılı illerden birisi. Tabi bunu buruk bir mutluluk olarak kabul edebiliriz. Ülke genelindeki durum biraz bizi üzdü. Sakarya olarak biz görevimizi yerine getirdik. Genel merkez iller bazında seçim sonuçlarını değerlendirdiğinde  en başarılı illerden bir tanesiyiz. Ankara’da böyle bir görüşme oldu. Ayrıca genel merkez başarılı il olduğumuz için milletvekili sayımızın düşürülmeyeceğini söyleyerek bizleri onurlandırdı” şeklinde konuştu.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz