Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Mavi Bayrak İçin Büyük Adım

GÜNCEL
Mavi Bayrak İçin Büyük Adım

Başkan Toçoğlu kuzey sahillerini mavi bayrakla buluşturacak çevre düzenleme projesi için müjdeyi verdi: “29 Nisan Çarşamba günü Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Alanı projemizin temelini atacağız. Şehrimize hayırlı olsun.”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Alanı çalışmalarının temel atma töreninin 29 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirileceğini açıkladı. Toçoğlu, “Hamdolsun seçimlerde hemşerilerimize verdiğimiz bir sözü daha yerine getiriyoruz. Yeni Büyükşehir Yasası ile hizmet alanımıza dahil olan kuzey sahilleri için gerekli çalışmaları başlatacağımız açıklamıştık. Bu kapsamda projemizi hazırladık ve İnşallah 29 Nisan Çarşamba günü Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Alanı projemizin temelini atacağız. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

25 bin metrekarelik sahile düzenleme
Hayata geçirilecek 5 Milyon TL’lik rekreasyon projesi ile ilgili bilgiler de veren Toçoğlu, “Çalışmamız yaklaşık 25 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek. Sahil şeridi, inşa edeceğimiz amfi tiyatro, çocuk oyun grupları, kafeteryalar, plaj futbol ve voleybol sahaları, yürüyüş yolları, seyir terası ve sosyal alanlarla daha modern bir görünüme kavuşacak. İlçelerimizin turizm potansiyeline de önemli katkısı olacak çalışmamızla inşallah sahillerimizde mavi bayrak dalgalanacak” dedi.

Çalışmalar devam edecek
Şehrin gelişimine katkı sağlayacak çalışmaların devam edeceğini de belirten Başkan Toçoğlu, “Yeni Büyükşehir Yasası ile hizmet alanımıza dahil olan sahillerimiz için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerimizde bulunan yaklaşık 60 kilometrelik sahil şeridinin temizliğini yapmıştık. Şimdi de sahillerimiz için rekreasyon projelerimizi hayata geçiriyoruz. Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 2 =