Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kuzeyin Yıldızı Parlıyor

Toçoğlu "Turizm potansiyeline önemli bir ivme kazandıracak"

GÜNCEL
Kuzeyin Yıldızı Parlıyor

Toçoğlu "Turizm potansiyeline önemli bir ivme kazandıracak"

AK Parti Milletvekili Mustafa İsen ile inşası tüm hızıyla devam eden Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Projesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “25 bin metrekarelik alanda hayat bulan projenin tamamlanmasıyla kuzey sahillerinin yıldızı parlamaya devam edecek” ifadelerini kullanırken; Milletvekili İsen, “Sahilin böylesi bir projeyle düzenlenmesi Sakarya ve Karasu’yu bir tık yukarı çıkaracaktır” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kuzey sahillerini mavi bayrakla buluşturma hedefi doğrultusunda hayata geçirilen Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Projesi’nde çalışmalar devam ediyor. Beraberinde AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen ile projede incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, sahil parkında gelinen son nokta ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Sahillere Yeni Yaşam Alanları
25 bin metrekarelik alanda hayat bulan proje ile kuzey sahillerinin yıldızının parlamaya devam edeceğini kaydeden Başkan Toçoğlu, “Her fırsatta ifade ediyoruz; sahillerin yalnızca denize girilebilen alanlar olarak değerlendirilmesi düşünülemez. Bu amaçla çalışmalarına başladığımız projemiz sahillerin aynı zamanda vatandaşlarımızın aileleri ile vakit geçirebilecekleri birer sosyal alan olduğu anlayışının izlerini taşıyor. Proje inşa etmek için değil, tüm yönleri ile hemşerilerimize hizmet sunan yeni yaşam alanlarını şehrimize kazandırmak hedefiyle çalışıyoruz” diye konuştu.

Sahillerin Dönüşümü Sürecek
Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon projesi ile sahillere mavi bayrak doğrultusunda da önemli bir ilerleme kaydedeceklerini belirten Toçoğlu, “Proje sahillerimizi mavi bayrakla buluşturmanın yanında, şehrimiz turizm potansiyeline de önemli bir ivme kazandıracak. Sahillerin dönüşümü yeni projelerimizle de devam edecek. Sayın Bakanımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz ile Sakarya yeni projelerle buluşacak. Şehrimiz ve Karasu’ya hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bir Tık Üstü İçin Önemli
Milletvekili İsen ise proje ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti; “Gerek milletvekilliği adaylığım gerek daha önceki görevlerimde her fırsatta dile getirdim; Sakarya’nın kuzeyi gelişimini sürdürecek. Hayata geçirilen sahil çalışmasının bölge için oldukça faydalı olacağı kanaatindeyim. Sahilin böylesi bir projeyle düzenlenmesi Sakarya ve Karasu’yu bir tık yukarı çıkaracaktır. Şehrimize hayırlı olsun.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz