Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kurban Alırken Bunlara Dikkat Edin

GÜNCEL
Kurban Alırken Bunlara Dikkat Edin

Sakarya Besiciler Odası Başkanı Halit Karaduman, “Kurban için vatandaşlarımız sağlıklı bir kurban almalıdır. İslami kurallara uygunluğunu kendileri tespit etmelidir” dedi
Sakarya Besiciler Odası Başkanı Halit Karaduman, yaklaşan kurban Bayramı öncesinde satın alınacak kurbanlıklarda dikkat edilmesi gereken hususların altını çizdi.
Satın alınacak olan kurbanlıkların gözle görülür özelliklerini sıralayan Karaduman, “ Vatandaşımız alacağı kurbanda sağlıklı bir hayvan almaya dikkat etmeli. Bunun için 2 yaşını doldurması, kapak açması, kör olmaması, boynuzu kırık olmaması, kuyruğu kesik olmaması, topal olmaması, tüyü bozuk olmaması gerekiyor. Kurban alan vatandaşımız bu özelliklere mutlaka dikkat etmelidir. Aksi halde İslami kurallara uymayacaktır” dedi
Fiyat artışının önüne geçmeye çalıştıklarını belirten Karaduman, kurban fiyatları ile alakalı henüz bir açıklama yapılmadığını söyleyerek, “Kasaptan 1 kg kıymanın fiyatı neyse kurban fiyatının da buna endeksli olacağını tahmin ediyoruz. Vatandaşımız mutlaka birkaç tesis gezerek fiyat gözlemlemesi yapmalıdır” ifadelerini kullandı.
Sözlerinin ardından hijyen kurallarının önemlerini vurgulayarak, “Kurban kesen vatandaşımız besihaneleri, kesim yerlerini gezsinler, hijyensiz yerlerde kesim yapılmasına kesinlikle karşılıyız. Kurban için vatandaşlarımız sağlıklı bir kurban almalıdır ve İslami kurallara uygunluğunu kendileri tespit etmelidir” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz