Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kocaali’nin Geleceğine 43 Milyon

Bölgeye Ortak Atıksu Arıtma Tesisi

GÜNCEL
Kocaali’nin Geleceğine 43 Milyon

Bölgeye Ortak Atıksu Arıtma Tesisi

SASKİ, 120 kilometrelik Kocaali kanalizasyon hattının 82 kilometresini tamamladı. Rüstem Keleş, "43 milyonluk yatırımla Kocaali’yi sağlam ve entegre altyapıyla buluşturuyoruz" dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Kocaali’de başlatılan altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 120 kilometrelik hattın önemli bir kısmının tamamlandığını belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, "SASKİ olarak şehrimizi sağlam altyapıyla buluşturma adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda Kocaali ilçemizde yaklaşık 43 milyonluk altyapı yatırımını hayata geçiriyoruz. Projelendirdiğimiz 120 kilometrelik kanalizasyon hattı üzerinde çalışmalarımız sürüyor. 6 farklı bölgede, büyük bir azimle çalışan ekiplerimiz toplam 81 bin 500 metrelik hattın döşeme işlemini tamamladı. İnşallah kalan 40 kilometrelik hattı da kısa süre içerisinde tamamlayacağız" dedi.

Bölgeye Ortak Atıksu Arıtma Tesisi
Çalışmalar kapsamında şehrin kuzeyine atıksu arıtma tesisinin de kazandırılacağını belirten Rüstem Keleş, "Kocaali sağlam ve entegre bir altyapı sistemine kavuşuyor. Çalışmalarımız kapsamında bölgeye atıksu arıtma tesisi de kazandırıyoruz. Tamamlanacak kanalizasyon hatları ile Kocaali’nin atıksularını arıtma tesisimize taşıyacağız. Atıksular inşa edilecek tesisimizde en ileri teknoloji ile arıtılacak ve tekrar doğal ortama deşarj edilecek. Bu sayede Kocaali’nin doğal güzelliklerinin, sahillerin ve Karadeniz’in kirliliğinin önüne geçmiş olacağız. Yatırımlarımızın ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz