Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kışlaçay'lı Bayanlar depremzedeler için el birliği yaptılar

Arifiye Kışlaçay Mahallesinde Yaşam merkezi dikiş kursu hanımları mahallede hayırsever tarafından alınan kumaşlarla gönüllü mesai yaparak pijama kumaşlarını battaniyeye çevirdiler, deprem bölgesi için alt üst giyim ve bere üretimi yaptılar.

GÜNCEL
Kışlaçay'lı Bayanlar depremzedeler için el birliği yaptılar

Kışlaçay Mahallesinde Yaşam Merkezi Hanımları “Acılarımız aynı. Biz hangi ilimizin canı yanarsa oralı oluyoruz. 1999 yılında bir deprem yaşadık. O günleri yaşadık

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ili etkileyen 2 büyük depremin ardından tüm Türkiye deprem bölgesine bir nebze destek olmak adına yardım kampanyaları başlatırken, Arifiye Kışlaçay Mahallesinde Yaşam merkezi dikiş kursu hanımları mahallede hayırsever tarafından alınan kumaşlarla gönüllü mesai yaparak pijama kumaşlarını battaniyeye çevirdiler, deprem bölgesi için alt üst giyim ve bere üretimi yaptılar.

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen iki büyük depremden Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay etkilendi. Binlerce kişi hayatını kaybederken bir o kadar kişi yaralandı ve büyük yıkım yaşandı.

EL BİRLİĞİ İLE DEPREM BÖLGESİNE GİYİM ÜRETTİLER.

Depremin ardından tüm yurtta deprem bölgesi için yardım kampanyaları başlatıldı. Resmi, sivil, bireysel olarak yardımlar devam ederken Arifiye Kışlaçay Mahallesinde Yaşam merkezi dikiş kursu hanımları  , gönüllü olarak Pijama , alt üst giyim ,bere, ve battaniye üretimi yapan bayanlar  kışlık pijama dikilmesi için kullanılan polar kumaşlar, battaniye büyüklüğünde kesilerek battaniye dikimine başlandı.

SİZİ EN ÇOK BİZ ANLARIZ.

Deprem Sakarya’da 1999 yılında Ağustos ayında yaşandı. Şimdi de Kasım ayından bir fark yok. Şubat ayında aynı soğuk. Burada çalışanlar karın, soğuğun ne olduğnu, yokluğun ne olduğunu biliyor. Aynı onlar gibi üşüyoruz. Bunu teklif ettiler ve biz dikime devam ediyoruz. Kışlaçay Mahallesinde Yaşam merkezi dikiş kursu hanımları pijama için kullandığımız mahallede bulunan hayırsever tarafından alınan kumaşlarla dikiş işlemlerini bitirip en kısa zamanda göndereceğiz dediler.

BİRLİK İÇİNDE OLMAK GEREKİR.

Kışlaçay Mahallesinde Yaşam Merkezi Hanımları “Acılarımız aynı. Biz hangi ilimizin canı yanarsa oralı oluyoruz. 1999 yılında bir deprem yaşadık. O günleri yaşadık. Şu an üşüyoruz demeye utanıyoruz. Kışlaçay Köyü Bayanları Olarak Bizlerde birlik içinde gönüllü olarak kaldık. Kalbimiz 10 ilimizde dediler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz