Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kimsenin Ayak Diremesine Aldırmadan Yasa Geçmeli

DİJİMED Başkanı Ersin İbil, Dijital Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL
Kimsenin Ayak Diremesine Aldırmadan Yasa Geçmeli

DİJİMED Başkanı Ersin İbil, Dijital Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ersin İbil, “Kimsenin ayak diretmesine aldırmadan, ayrımcılığı ortadan kaldıracak yasa meclisten geçmeli” dedi.

AYAK DİRETMESİNE ALDIRMADAN GEÇMELİ

Dijital Medya ve Habercilik Derneği (DİJİMED) Başkanı Ersin İbil, Dijital Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yasalaşmaya hazır hale getirilerek meclise sunulan ve görüşmeleri ertelenen yasa ile ilgili konuşan Ersin İbil, “Kimsenin ayak diretmesine aldırmadan, ayrımcılığı ortadan kaldıracak, sosyal medyadaki dezenformasyon ve internet haberciliğini kanun ve nizamlar çerçevesinde yasal hale getirecek düzenleme, meclisten olduğu hali ile geçmeli” şeklinde konuştu.

İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ

Geçtiğimiz aylarda meclise gelerek görüşmeleri başlanan ancak çeşitli ayak diremeleri ile ertelenen yasa tekrar meclis gündemine alındı. Konuya dair açıklamalarda bulunan Ersin İbil, “Sektöre ve sektör çalışanlarına kimlik kazandıracak ve birçok ayrımcılığı ortadan kaldıracak Dijital Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi mecliste görüşülmelere başlandı. İnternet haber sitesi çalışanlarına özlük haklarını teslim edecek bu yasanın taslağındaki şekliyle yasalaşmasını bekliyoruz. Söz konusu çalışma ile ilgili işbirliğine hazır olduğumu bildiriyor, sonucun hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Çağın gereksinimlerine ayak diremenin anlamı yoktur” ifadelerini kullandı.

 

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 3 =