Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kılıç'tan 14'nci yıl mesajı

GÜNCEL
Kılıç'tan 14'nci yıl mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti'nin 14. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Başkan Kılıç açıklamasında, AK Parti’nin milletin ta kendisi olduğunu ifade etti.
14 YILI GERİDE BIRAKTIK
İl Başkanı Kılıç, "14 Ağustos 2001 tarihinde Sayın Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek başlattığı siyasi mücadelede hiç durmadan bayrağı devrettiği Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu önderliğinde 14 yılı geride bıraktık” dedi.
“VESAYETİ ORTADAN KALDIRAN…”
Başkan Kılıç, “Türkiye siyasetinde ezberleri bozan, kaybolan siyasi imajı tekrar inşa eden ve millet egemenliği üzerindeki her türlü vesayeti ortadan kaldıran AK Parti, kurulduğu günden itibaren mazluma arka çıkan, yetimi koruyan, komşusu açken tok yatmayı kınayan, yardımlaşmayı ve paylaşmayı en büyük erdem sayan katılımcı bir geleneğe sahip ve aile yapısı güçlü, genç, dinamik bir toplumsal dokusu olan Türkiye’yi ayağa kaldırmak ve aziz milletimizin bahtını açmak için başlatılan hizmet yolculuğunda gece gündüz demeden tüm teşkilatları bu yolda çalışmalarını sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.
“GÖNÜLLERE TAHT KURMUŞ…”
Başkan Kılıç şöyle devam etti: “14 Ağustos 2001 tarihinden önce Türkiye'nin her kesiminden, her bölgesinden insanlarımızın yarından umutlarının kesildiği bir günde ismini belirleyerek, tabelalarını asan AK Parti, gönüllere taht kurmuş, gelecek yarınlar için bir umut olmuştur. AK Parti bütün Türkiye'yi kucaklayan bir partidir. AK Parti 7'den 70'e, büyükten küçüğe, her yaştan, her bölgeden, her şehirden insanlarımızın yegane gelecek umududur. AK Parti milletin ta kendisidir. AK Parti, Türkiye'nin, milletimizin taleplerinden doğmuştur. AK Parti, değişen değil, gerilime ve yozlaşmaya direnen bir anlayıştadır. AK Parti, Ülke sevdasını en üst düzeyde hissedenlerin, ülkenin büyük ideallerini bir an olsun unutmayanların partisidir. AK Parti, değişimin, kalkınmanın, gelişmenin olduğu gibi siyaseti seviyesi ile demokratik duruşun toplumsal katılımın ve özgürlüklerin de teminatıdır.”
“MİLLETİMİZİN BAŞINI ÖNE EĞDİRMEDİK”
Başkan Kılıç, “AK Parti olarak kurulduğumuz 14 yıldan beri milletimizin başını öne eğdirmedik. Yaptığımız hizmetlerle milletimizin güvenine mazhar olduk. İşte bu güven ve teşkilat mensuplarımızın üstün gayretleri ile 14 yıldır girmiş olduğumuz tüm seçimlerden alnımızın akıyla birinci parti olarak çıktık. AK Parti, dünyadaki en kurumsal teşkilatlanma yapısı olan partilerden biridir. Özellikle kadın teşkilatı en güçlü olan ve kadın üyesi en fazla olan bir partidir. Ayrıca gençliği geleceğin yönetimine hazırlayan, motive eden en güçlü partidir. Teşkilat eğitim programları uygulamasıyla kadrolarını zinde tutmaya gayret eden örnek bir partidir” dedi.
“AK PARTİ TARİH YAZMIŞTIR”
Başkan Kılıç mesajının sonunda şu ifadelere yer verdi: “AK Parti İktidarı tüm bu yönleriyle tarih yazmıştır. Devrim niteliğinde attığı adımlarla Türk siyasi tarihinin önemli bir dönüm noktasını oluşturmaktadır. Şimdiden araştırma ve tezlere konu  olmuştur. Birçok konuda lideriyle, ekibiyle ve teşkilatlarıyla rol model olarak görülmektedir. Güven ve istikrarın sembolü haline gelmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle millete hizmet yolunda olan partimizin kuruluşunun 14. Yıl dönümünü kutluyorum, Partimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyorum, teşkilatlarımıza, milletimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz