Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kesimhaneler Denetlendi, Camiler Temizlendi

Kurban Bayramı öncesi hazırlıklar tamamlandı.

İLÇELER
Kesimhaneler Denetlendi, Camiler Temizlendi

İlçe genelindeki camiler program dahilinde bir bir temizlenirken, Hendek Belediyesi Sağlık Müdürlüğü, Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Hendek Müftülüğü ekipleri tarafından oluşturulan Kurban Denetim Komisyonu ise bayram öncesinde kurban kesim yerlerini denetledi.

KESİM YERLERİ DENETLENDİ

Kurban Bayramıöncesi vatandaşların İslami kurallara uygun ve hijyenik ortamda kurbanlarını gönül rahatlığı ile kestirebileceği ortamlar oluşturulması adına ilçe genelindeki toplu kesimhanelerde denetim gerçekleştirildi. Belediye zabıta ekipleri, Belediye Sağlık Müdürlüğü ekipleri, İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri ve İlçe Müftülüğü ekipleri tarafından oluşturulan Kurban Denetim Komisyonu toplu kesim yapılacak kesimhanelerde incelemelerde bulunularak, gerekli tedbirlerin alınması konusunda kesimhane sahiplerine bilgilendirmeler yaptı. Kesim yapılacak alanlar kontrol edilirken, hijyenik kurallar, ve atıkların atılacağı yerler hakkında kesimhane sahiplerine uyarılırdı.

CAMİLER BAYRAMA HAZIR

İlçedeki ibadethaneler ise Kurban Bayramı öncesi program dahilinde teker teker temizleniyor. Vatandaşların daha temiz ve sağlıklı ortamlarda ibadet edebilmeleri için yürütülen çalışmalar kapsamında ilçeki camilerde ekipler temizlik çalışmaları gerçekleştiriliyor. Kurban Bayramı öncesi ekipler tarafındanvatandaşların çok daha sağlıklı ve temiz ortamlarda ibadet etmeleri adına camileriniç dış genel temizliği yapılıp camiler bayrama hazır hale getiriliyor.

EKİPLER 7/24 GÖREVDE

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Belediye Mezbahanesinde ve toplu kesim yerlerinde bir imam bulunup İslami kurallara uygun olarak kesim yapılacak. Vatandaşlar herhangi bir sorun yaşanması ihtimaline karşı nöbetçi veteriner hekim ve belediye zabıta ekiplerine ulaşılabilecek. Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada ise, “Ekiplerimiz vatandaşlarımızın yaşayacakları olumsuzluklar karşısında bayramın her günü yardımcı olmak adına görevi başında. Vatandaşlarımız ‘444 5403’ numaralı çağrı merkezinden, ya da ‘0555 888 54 03’ numaralı WhatsApp hattından destek alabilirler” denildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz