Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kent Şurası Başkanı Abbas Delen hayatını kaybetti

GÜNCEL
Kent Şurası Başkanı Abbas Delen  hayatını kaybetti

Sakarya Kent Şurası Başkanı Abbas Delen, bu sabah saatlerinde aniden fenalaşarak hayatını kaybetti. Delen’in ölüm haberi tüm Sakarya’yı yasa boğdu

Sakarya’nın tanınmış İşadamlarından ve Kent Şurası Başkanı Abbas Delen (68), Serdivan’daki evinde sabah namazını kıldıktan sonra aniden fenalaştı. Ailesinin haber vermesi sonrasında 112 Acil ekipleri eve gelerek Abbas Delen’e müdahale etti. Delen, bir süre sonra kendini iyi hissedince acil ekipleri evden ayrıldı.

YENİDEN FENALAŞTI
Aradan bir saat bile geçmeden Abbas Delen ikinci kez fenalaştı. Eve yeniden gelen 122 Acil ekipleri Abbas Delen’i Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Ancak, 68 yaşındaki Abbas Delen tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

HASTANEYE AKIN
Delen'in ölüm haberini alan yakınları,  iş dünyası ve dostları Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek ailesine baş sağlığı diledi. İş Adamı Abbas Delen’in Dubai’de bulunan oğlunun da babasının ölüm haberi sonrasında acilen dönüş yatığı  öğrenildi.

BUGÜN UĞURLANACAK
Abbas Delen’in cenazesi Salı gün toprağa verilecek. Cenaze merasiminin nerede yapılacağı henüz açıklanmazken, ailenin bu konuda kısa sürede duyuruda bulunacağı öğrenildi.

SON GÜNLERİNİ GEZEREK GEÇİRDİ
Abbas Delen, son günlerini tarihi mekanları ziyaret ederek geçirmişti. Bir süre önce Sakarya Kent Şurası Kurcu Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu ve arkadaşları ile Avrupa’ya seyahat eden Abbas Delen, yurt dışındaki Osmanlı eserlerini ziyaret etmişti.

SON SELFİE
Birkaç gün önce de Gaziantep ve Şanlıurfa’da Hz. İbrahim Peygamberin doğduğu mağarayı ziyaret eden Delen,  HZ. Eyüp Peygamberin çile çektiği yerde selfie çekerek sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

ŞURA ONSUZ TOPLANACAK
68 yaşında hayata veda eden Abbas Delen, her ay düzenli olarak toplanan Kent Şurası’na da başkanlık ediyordu. Şura bu ayki toplantısını ise 29 Aralık’ta gerçekleştirecekti. Bu sefer Abbas Delen olmadan toplanacak olan şura üyelerinin, Delen için bir anma programı düzenlemesi bekleniyor.

Biz de Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi olarak, İş Adamı Abbas Delin’e Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve tüm sevenlerine de baş sağlığı diliyoruz.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 6 =