Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Keleş'ten 22 Mart Dünya Su Günü mesajı

"Suya Hizmet Tüm Canlılara Hizmettir"

GÜNCEL
Keleş'ten 22 Mart Dünya Su Günü mesajı

"Suya Hizmet Tüm Canlılara Hizmettir"

22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle kutlama mesajı yayınlayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, su kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasının tüm insanlığın sorumluluğunda olduğunu belirtti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, 22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Canlı yaşamının özünü oluşturan su, yeryüzündeki en değerli kaynakların başında gelmektedir. Dünyadaki nüfus artışı ve sanayileşme dikkate alındığında suyun önemini her geçen gün daha da artacaktır. Bu gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda ortak mirasımız olan suyu en sağlıklı şekilde gelecek nesillere aktarmak da tüm insanlığın sorumluluğundadır.”

Su Kaynaklarına Alternatif Oluşturuyoruz
“SASKİ Genel Müdürlüğü olarak suya hizmet etmenin tüm canlılara hizmet etmek olduğunu biliyor, bu kapsamda uzun vadeli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin ve dünyanın önemli içmesuyu kaynakları arasından gösterilen Sapanca Gölü’nün ve şehrimizin sahip olduğu diğer kaynakların korunması için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Bir yandan sahip olduğumuz kaynakları gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak için yatırım yaparken bir yandan da alternatif kaynaklar oluşturuyoruz. Yapımı devam eden Akçay Barajı ve proje aşamasında olan Çamdağı Barajı, şehrimizin yeni içmesuyu kaynakları olacak.”

Su’yu Korumak Tüm İnsanlığın Görevidir
“Mevcut su kaynaklarının korunması ve alternatif kaynak oluşturma projelerinin yanı sıra yeni içmesuyu hatları ve arıtma tesisleri inşa ediyoruz. Aynı zamanda vatandaşlarımızı su kullanımı konusunda daha da bilinçlendirmek adına eğitim programlarımızı da sürdürüyoruz. SASKİ olarak su kaynaklarımızın korunması ve gelecek nesillere aktarılması için taşıdığımız sorumluluğun bilincindeyiz. Bu kapsamda gerekli hukuki mücadeleyi de veriyoruz. Bu konuda sadece bizim çalışmalarımız asla yeterli olmayacaktır. Canlıların yaşam kaynağı olan suyu korumak için tüm insanlığa görevler düşmektedir. Bu görevlerin başında da su kaynaklarını korumak ve suyu verimli kullanmak gelmektedir. Bu kapsamda 22 Mart Dünya Su Günü’nün su kaynaklarının kullanımı ve korunması için daha bilinçli adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum.”

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 8 =