Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Keleş Başbakanlık Genelgesini değerlendirdi

Göl İçin Birlikte Çalışmaya Her Zaman Varız

GÜNCEL
Keleş Başbakanlık Genelgesini değerlendirdi

Göl İçin Birlikte Çalışmaya Her Zaman Varız

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sapanca Gölü’nün daha iyi korunması ve çalışmaların daha etkin yürütülebilmesi için Başbakanlık Genelgesi hazırlanacağını açıkladı. Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Sapanca Gölünün şehrimiz ve ülkemiz için taşıdığı önemin farkındayız. Savunduğumuz tezlerden taviz vermeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından açıklanan ve Sapanca Gölü’nün korunmasını öngören Başbakanlık Genelgesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Açıklamayı Sapanca Gölü için sevindirici bir gelişme olarak niteleyen Rüstem Keleş, “SASKİ olarak bugüne kadar Sapanca Gölümüzün korunması ve geleceği için gerekli bütün çalışmaları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Göle 100 Milyonluk Yatırım Yaptık
Rüstem Keleş açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi; “Sapanca Gölümüzün korunmasına yönelik bugüne kadar 100 milyonluk yatırım yaptık. Sapanca Gölümüze alternatif oluşturmak için baraj projelerini hayata geçirdik. SASKİ olarak her zaman Sapanca Gölü’nün su bütçesinin insani tüketim öncelikli planlanması tezini savunduk. İnşallah hazırlanacak Başbakanlık Genelgesi de dünyanın sayılı tatlı su kaynakları arasında gösterilen Sapanca Gölü için güvence olacaktır. Sapanca Gölünün şehrimiz ve ülkemiz için taşıdığı önemin farkındayız. Savunduğumuz tezlerden taviz vermeden çalışmaya devam edeceğiz.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 6 =