Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Karaman GES’te üretilen elektrik Türkiye’nin enerji kaynakları arasında yerini alacak

Büyükşehir Belediyesi, yenilenebilir enerji alanında attığı dev adımla Sakarya’ya kazandırdığı ve içerisinde 14 bin panel bulunan Karaman GES Projesi’nde ürettiği elektriğin SEDAŞ ile mahsuplaşması için ön kabul aşamasına geldi. Başarı ile elde edilen enerji Sakarya’nın ve ülkemizin enerji yüzyılına önemli derecede katkı sağlayacak.

İLÇELER
Karaman GES’te üretilen elektrik Türkiye’nin enerji kaynakları arasında yerini alacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 55 bin metrekare alana kurulan ve içerisinde yer alan 14 bin güneş paneli ile başarılı bir şekilde enerji üretimi sağlayan Karaman GES Projesi’nde ürettiği enerji sayesinde SEDAŞ ile mahsuplaşacak. Panel montajlarının tamamlanması ve deneme üretimlerinin başarılı bir şekilde sonuçlanması sayesinde SEDAŞ firması ile ön kabul aşamasına gelindi. Ön kabul görüşmelerinin ardından ise TEDAŞ ile kabul yapılacak. Tüm kabullerin sonlanması ile ülkemizin ve şehrimizin ekonomisine aynı zamanda enerji geleceğine önemli derecede katkı sağlanmış olunacak.

Sakarya’nın ekonomisine, doğasına ve enerjisine katkı sağlayacak
Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Hem şehrimize kazandırdığı enerjisi hem de yüz ölçümü ile dev proje olarak tabir ettiğimiz Karaman GES Projesi ile çok önemli bir anlaşma için hazırlıklarımızı tamamladık. Karaman GES Projesi’nden elde ettiğimiz enerjiyi nakil hattı ile TEDAŞ’a nakil edecek ve mahsuplaşacağımız protokol için gerekli tüm işlemler başarı ile sonuçlanmaya devam ediyor. Sakarya’nın ekonomisine, doğasına ve enerjisine katkı sağlayacak proje ile şehrimiz mikro ölçekte, ülkemiz ise makro ölçekte kazanmış olacak” ifadeleri kullanıldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 9 =