Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Kamera Başına Geçtiler Ve...

Liselilerden kadına şiddete tepki!

GÜNCEL
Kamera Başına Geçtiler Ve...

Liselilerden kadına şiddete tepki!

IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV bölümü öğrencileri kadına yönelik şiddete tepkisini TOKA’T’ isimli kısa filmleri ile ortaya koydular.

DURMAK YOK
Çekimleri tamamlanan kısa filmin rehber öğretmenliğini Radyo TV bölüm şefi Zeki Beyhan ve Bilişim Teknolojileri öğretmeni Bülent Altınbaş yaptı. IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV bölümü öğrencileri, şimdiye kadar toplam 13 tane kısa film çekti. Son çekilen kısa film olan ‘301’ Türkiye de iki birinciliğe sahip olmuştu. Öğrenciler bu başarının vermiş olduğu motivasyonla hızlarını kesmeden TOKA’T’ isimli 14’üncü kısa filme başladılar. Kısa metrajlı bu filmde kamera önünde; Çiçek Tunç, Aleyna Aydın, Arif Akyüz, Selma Baylav, Basri Saruhan, Başak Uğur Önem, Orhan Durmuş oynadı. Kamera arkasında ise radyo televizyon bölümü öğrencilerinden Aleyna Aydın, Çağla Albayrak, Özlem Karaca, Çiçek Tunç yer aldı.
GERÇEĞİ ARATMADILAR
Çekilen sahnelerin aslını aratmadığı, gençlerin amaçlarını ve tepkilerini bu film sayesinde ortaya koydukları gözlemlendi. Çekimler sırasında uzun uğraşlar sonucu yapılan makyajın ise gerçeği bire bir yansıttığı görüldü. Okul müdürü Hüseyin Ünsal İskender; “Öğrencilerinin, geçen yıl elde edilen Türkiye birinciliklerinin ardından bu yıl da ulusal anlamda dereceler getireceklerine inandığını belirtti. Filmde emeği geçen öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek, yarışmalarda başarılar diledi.”
Filmin montaj ve afiş çalışmalarının ardından Türkiye genelinde düzenlenen kısa film yarışmalarına katılacağı belirtildi

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 1 =