Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

“Kadınlar üretiyor, Sakarya kazanıyor”

Büyükşehir’in örnek uygulamalarından biri olan Sakarya Kadın Dayanışma, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, 7/24 sahada şehir için hizmet eden belediye çalışanları için uzun kollu penye, pantolon ve yelek olmak üzere 2 bin 500 adet kış takımı üretti. Başkan Yüce, “Kadın istihdamına katkı sunuyor, üretim anlayışı ile şehrimize katkı sunuyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

GÜNCEL
“Kadınlar üretiyor, Sakarya kazanıyor”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ve üreten kadınların istihdamını sağlayan Kadın Dayanışma, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, 7/24 sahada şehir için hizmet eden belediye çalışanlarının kıyafet ihtiyacını karşılıyor. Bu kapsamda uzun kollu penye, pantolon ve yelek olmak üzere 2 bin 500 adet kış takımı üretildi. Üretilen kış takımlarından örnekleri inceleyen Başkan Ekrem Yüce, makamında ağırladığı 5 personele kış takımlarını takdim etti.

Şehir ekonomisine ciddi katkı
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Kadınlarımıza istihdam oluşturmak, iş hayatında destek olmak, onlara meslek edindirmek için kurduğumuz kooperatiflerimiz üretmeye devam ediyor. Kadınlarımız ürettikçe şehrimiz kazanıyor. Kurum ve kuruluşlar için iş elbisesi üreten Kadın Dayanışma, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimiz 7/24 sahada şehrimiz için hizmet eden belediye personellerimiz için uzun kollu penye, pantolon ve yelek olmak üzere 2 bin 500 adet kış takımı üretti. Gayet dayanıklı ve sağlam olan iş kıyafetlerini çalışma arkadaşlarımıza takdim ediyoruz. Hayırlı olsun. Kadın kooperatiflerimiz ile hem kadın istihdamının güçlenmesi için üretimde her gün yeni bir alan oluşturuyor hem de şehir ekonomisine ciddi katkı sunuyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 2 =