Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İsmail Cerrahoğlu Vefat Etti

Profesör Dr. İsmail Cerrahoğlu 93 yaşında vefat etti.

GÜNCEL
İsmail Cerrahoğlu Vefat Etti

Profesör Dr. İsmail Cerrahoğlu 93 yaşında vefat etti.

Yaşımında birbirinden değerli eserleri bulunan İlahiyat Dergisi ve Diyanet’in gazete ve dergilerinde makaleler yazan ve en bilinen eseri Diyanet Vakfı Yayınlarından çıkan Tefsir Usulü Yazarı İsmail Cerrahoğlu 93 yaşında vefat etti.

93 yaşında vefat eden merhum İsmail Cerahoğlu’nun cenazesi 26 Ekim 2022 Çarşamba günü Merkez Yeni Cami'ye getirilecek kılınacak Öğle namazına müteakip İlçemiz Aile Kabristanlığında defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, acılı ailesi ve yakınlarına sabırlar dileriz.

İsmail Cerrahoğlu Kimdir?

1929 yılında Sakarya Hendek’te doğan İsmail Cerrahoğlu, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı fakültede doktorasını verdi. Akademik hayatında 1968’de doçentliğe, 1975 yılında ise profesörlüğe yükseldi. Kayseri Yüksek İslam Enstitüsünde dersler veren Cerrahoğlu, 1976 – 1978 yılları arasında Erzurum İslami İlimler Fakültesinde dekanlık yaptı. Daha sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Tefsir Anabilim Dalı Başkanlığı görevini üstlendi. Cerrahoğlu, İlahiyat Fakültesi Dergisi ile Diyanet’in gazete ve dergilerine makaleler yazdı. İsmail Cerrahoğlu’nun en bilinen eseri Diyanet Vakfı Yayınlarından çıkan Tefsir Usulü adlı kitabı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz