Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Irmak Dergisi’nden Anlamlı 22. Yıl Dönümü Yemeği

17 Ocak 2001’de yayın hayatına başlayan ve 11 yıl – 132 sayı aralıksız aylık yayımlanan Irmak Dergisi şair ve yazarları, 22. yıl dönümünde bir yemekte buluşarak eski günleri yad etti.

GÜNCEL
Irmak Dergisi’nden Anlamlı 22. Yıl Dönümü Yemeği

Sakarya’nın edebiyat ve sanat birikimini, önce kendi şehrine sonra da ülke geneline duyurma amacıyla şair Yılmaz Güney öncülüğünde Fahri Tuna, Mustafa Turan, Osman Suroğlu, Mustafa Emircan, Necati Cerrah ve Atakan Çelik’in yayın kurulu üyeliğinde 17 Ocak 2001 tarihinde aylık olarak yayın hayatına merhaba diyen Irmak Dergisi, zamanla kadrosunu Sedat Akçakoyunluoğlu, İffet Hacıeyüpoğlu, Yusuf Mısırlıoğlu, Mustafa Erdoğan, İbrahim Açılan, Hasan Sağlam, Nursel Camcı, Müjgan Zaman ve diğer bazı değerli isimlerle genişletmiş, aylık olarak 11 yıl – 132 sayının ardından yayın hayatına 2012 Ocak ayında son vermişti.

Yayınının 22. yıl dönümünde Adapazarı’ndaki bir restoranın toplantı salonunda derginin yayın yönetmeni Fahri Tuna öncülüğünde bir araya gelen şair ve yazarlar, buluşmadan çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Derginin kurucu yazı işleri müdürü merhum öğretim üyesi - şair Yılmaz Güney’in ruhu için okunan hatmi şerifin Mustafa Turan tarafından yapılan hatim duası ile başlayan gecede, on üç şair ve yazar, zorlu yayın sürecine dair anı ve gözlemlerini anlattılar.

Şair-yazar Mustafa Turan, şair İbrahim Açılan, yazar Fahri Tuna, ressam Doç. Dr. Rasim Soylu, düzeltmen Müjgan Zaman, çizer Osman Suroğlu, yazar İffet Hacıeyüpoğlu, şair Sedat Akçakoyunluoğlu, yazar Emine ve İsmail Tekdal, şair Nursel Camcı, matbaacılar Abdurrahman İskender ve Yüksel Demiryol’un yer yer kahkaha ve gözyaşı ile dolu anılarının ardından gece, sanatçı İsmail Özmert’in seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle sona erdi.

Derginin misyonunu fazlasıyla yerine getirdiğini ifade eden katılımcı şair ve yazarlar, en kısa zamanda yeniden toplanma kararıyla ayrıldılar.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz