Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İnci o iddiayla ilgili ilk kez konuştu !

GÜNCEL
İnci o iddiayla ilgili ilk kez konuştu !

AK Parti Sakarya Milletvekili adayı  Ali İnci kardeşi hakkında iddia edilen cinsel taciz iddialarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Mililetvekili adayı Hendek eski  Belediye başkanı Ali İnci,  Hendek Belediyesi sosyal tesislerinden Hendek Gençlik Merkezin de ilçe esnafları ile düzenlenen toplantıda biraraya geldi

Toplantıda i lçede 16 yıl aralıksız belediye başkanlığı yaptığını söyleyen  İnci; ''Beni tüm Sakaryanın ilçeleri kendilerinin milletvekilleri olarak görüyorlar. Ancak Sakaryalı olsam da ben Hendekliyim. Bu nedenle Sakaryanın tümü beni bağırlarına basarlarken Hendekin bana sahip çıkmaması kabul edilebilirlikten uzak. O nedenle Hendek bu seçimlerde üzerine düşeni yapmalı ve diğer ilçelerden daha fazla oyla vekiline sahip çıkmalıdır' dedi.

Başkan İnci daha sonra Hendek Şafak Gazetesinden Ahmet Çileci'ye  son günlerde konuşulan Pamukova'da gündeme gelen  15 yaşından küçük bir kıza cinsel istismar iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu..

Ali İnci; 'Değerli Hendek halkı konuya şuradan başlayayım. Daha önce Hendek Belediye başkanlığı süreçlerinde nedense her seçimler öncesinde benimle ilgili mesnetsiz iddialar ortaya atanlar oldu. Beni bazen ikinci evlilik yapmakla, üçüncü evlilik yapmakla itham ettiler. Hepsi fos çıktı.'dedi

İnci sözlerini şöyle sürdürdü:

' Arkadaşlar ben bel altı siyasetini sevmiyorum. Bunu ahlaksızlık olarak addediyorum. Daha ifadesi dahi alınmamamış bir kişi aleyhinde bu tür iddialar ve ithamlarda bulunmak ahlaksızlıktır. Ben kardeşim Yusufa kefilim böyle bir olay zinhar olmamıştır. Yok efendim tehdir ediyormuşuz, yok efendim baskı yapıyormuşuz. Bir hukuk adamı daha okuduğunda anlayacağı yalan yanlış şeyleri gündem yapmamalıdır. Ayıp politikalar yapıyorlar. Bir Hendekli olarak bunu tasvip etmiyorum, yakıştıramıyorum. diye yanıtlayan İnci; sözlerine  'Velevki' diyerek devam etti.

Velevki yapmış olsun

İnci; 'Kişi suçu subut olmadığı müddetçe suçlanamaz, suçlu ilan edilemez. Hukukta bunun adı Masuniyet karinesidir. Velevki böyle bir olay vuku bulmuş olsun. Reşit bir insanın işlediği suçla ailesi ve aile yakınları nasıl yargılanabilir? Olayın sorumlusu olarak kişinin babası, kardeşi, aile yakını ile nasıl özdeşleştirebiliyorsunuz?

Bu adamlar siyaset değil

Gerçekte böyle bir olay yok. Bizim baskı yaptığımız iddia ediliyor. Biz orada zaten yokuz ki ne baskısı, neyin baskısı  ''Bu yapılan doğru bir siyaset değil, bu ahlaksızlıktır. İnsanları kötüleyerek bir yere varamazsınız. İnsanların ayaklarının altına karpuz kabuğu koymaya kalkmak kimseye yarar getirmez. ' diyerek yapılan suçlamaları kabul etmediğini bu tür suçlamaları yapanlarıda bel altı siyaset yapmakla eşdeğer tuttu.

Kardeşinin yurt dışında olmasıyla ilgili ise şunları söyledi:

''İnci gurup olarak yurt dışında büyük yatırım ortaklığımız var. Ortaklarımızla yapılan sözleşmemizde yurt dışındaki yatırımların başında mutlaka aileden birinin olması yazılı. Bundan dolayı kardeşim Yusuf şu anda yurt dışında bulunuyor.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz