Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İlkokullar Spor Dalı Eğitim Projesi Devam Ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi” protokolü çerçevesinde Sakarya ’da 4.sınıflara yönelik çalışmalar devam ediyor.

GÜNCEL
İlkokullar Spor Dalı Eğitim Projesi Devam Ediyor

Sakarya Gençlik ve Spor Müdürlüğü tesisleri ve okulların spor alanlarında yapılacak eğitimlerde çocukların sporla buluşması, gençlik döneminde kötü alışkanlıklara bulaşmadan sağlıklı bir hayat sürmesi ve geleceğin milli sporcularının yetiştirilmesi hedefleniyor. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde 39 antrenörün görev yaptığı projede,  42 okuldan toplam 1325 öğrenciye; güreş, jimnastik, futbol, karate, yüzme, masa tenisi, atletizm, judo, basketbol, taekwondo, badminton, halk oyunları, okçuluk, voleybol, wushu, kick boks olmak üzere toplam 16 spor dalında eğitimler veriliyor.

“İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi” projesinin Sakarya’da 42 okulda uygulanmaya başlandığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç;

“Bakanlığımızın destekleriyle, çocuklarımıza fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılarak, fiziksel ve zihinsel kapasitelerinin geliştirilmesi, spor kültürünün oluşturulması ve spor aracılığıyla öğrencilerin sosyal hayata katılımlarının artırılması amacıyla ilkokullarda hayata geçilen projemizle antrenörlerimiz eşliğinde eğitimlerimize devam ediyoruz. "Okul Spor Dalı Eğitimi" uygulama sürecinin değerlendirilmesinde genel olarak okul spor dalı eğitimi faaliyetlerinde öğretmen, öğrenci ve velilerin memnun olduğu, öğrencilerin spora olan ilgisinin arttığı ve spor dallarında uzman antrenörler tarafından eğitim verilmesinin öğrencilerin gelişimine olumlu yönde katkı sağladığı sonucuna varıyoruz İlkokulda okuyan her bir öğrencimizin, mezun olana kadar bir spor branşını tanıması öğrenmesi ve bu yeteneklere göre branş seçimini hedeflenmektedir. İnşallah bu proje sayesinde yeni yetenekler de keşfedilerek ülke sporuna büyük bir katkı sağlanmış olunacak.
Öncelikle bu birlikteliğimizde bizlere her daim destek olan Milli Eğitim Müdürümüze ve değerli ekibime, ayrıca sürece katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarıma  vermiş oldukları emeklerden, katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum’’ 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 5 =