Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İlk görevine Sakarya'da başlamıştı

GÜNCEL
İlk görevine Sakarya'da başlamıştı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde PKK’nın düzenlediği saldırıda ağır yaralanan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Muhammet Onur Demir için Sivas İl Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.Genç polis ilk görevine  Sakarya İl Emniyet Müdrülüğünde başlamıştı. 
 

Silopi'de PKK yandaşlarınca açılan hendekleri kapatmak için yapılan operasyon sırasında teröristlerin roketatar ve uzun namlulu silahlı saldırısında ağır yaralanan ve sevk edildiği Batman'da şehit olan Muhammet Onur Demir'in (24) cenazesi dün akşam Diyarbakır’dan askeri uçakla memleketi Sivas’a getirildi.
 

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’nde göreve başlayan ve bekar olan şehit polis memuru Demir için bugün Sivas İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde resmi tören düzenlendi. Sivas Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla şehidin cenazesi emniyet müdürlüğü bahçesine getirildi. Şehit Muhammet’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutu polis mangası tarafından omuzlara alındığı sırada polis arkadaşları ve yakınları gözyaşı döktü. Törene Sivas Valisi Alim Barut, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Celal Dağgez, Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, emniyet personeli, askeri erkan, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende şehit polis için saygı duruşunda bulunulurken, özgeçmişi okundu. Törende anne Kiraz Demir ve baba Sefer Demir tören sırasında ayakta durmak güçlük çekerken büyük üzüntü yaşadı.

  ANNE, BABA VE ŞEHİDİN KARDEŞLERİ ŞEHİT POLİSİN ŞAPKASINI TAKTI
  Törende şehidin yakınları gözyaşı dökerken sinir krizleri geçirdi.  Anne Kiraz ve baba Sefer Demir ile şehidin kardeşleri şehit Muhammet Onur Demir’in görev yaptığında taktığı polis şapkasını taktı.

  EMNİYET MÜDÜRÜ ÇALIŞKAN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
 

Törende konuşan Sivas Valisi Alim Barut, “Türk Milleti şanlı tarihi boyunca milletimizin bölünmez bütünlüğünü, birlik beraberliğimizi korunması ve şeref ve haysiyetimizin devamı için nice şehitler vermiştir. Öyle görünüyor ki vermeye de maalesef devam edecektir.  Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenlik güçleri terörle mücadele konusunda ortaya koyduğu tavrı kararlılıkla devam edecektir. Fidanımızı yere düşürdüler. Bunu tarif edecek sözü bulamıyorum. Henüz bu alçaklığı ölçecek alet, edavat icat edilmedi” dedi.
 

İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ise konuşma sırasında güçlük çekti. Gözyaşlarına boğulan Çalışkan, şehit Allah’tan rahmet dileyerek, “Kaos ortamı yaratmaya çalışanlar bizlere asla yıldıramayacak” ifadelerini kullandı.
  Şehit polisin cenazesi törenin ardından cenaze namazı için Ulu Cami'ne götürüldü.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz