Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İlk 500'de 21 Sakaryalı

SATSO üyesi 21 firma yer aldı

GÜNCEL
İlk 500'de 21 Sakaryalı

SATSO üyesi 21 firma yer aldı

İstanbul Sanayi Odası tarafından 47 yıldır her yıl geliştirilerek sürdürülen Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının 2015 yılı sonuçları açıklandı.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından geleneksel hale gelen Türkiye'nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyesi 21 firma yer aldı.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul,  "Türkiye ekonomisine tutulan güçlü bir ayna niteliğinde olan araştırmaya göre Türkiyenin ilk 500 sanayi kuruluşu listesinde Sakaryalı 21 firmamız yer alıyor." diye konuştu.


İstanbul Sanayi Odası tarafından uzun yıllardır yapılan ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasının ülkemiz sanayi sektörünü anlamak ve doğru okumak açısından önem arz ettiğini ifade eden Başkan Kösemusul, "500 sanayi kuruluşu araştırması ülkemizin ve bölgelerin yıllarla beraber yerel ve ulusal gelişimine dair ciddi fikir sahibi olmamıza katkı sağlıyor. Bu açıdan sanayi sektörünün gelişme trendini ortaya koyan önemli bir çalışmadır. Söz konusu araştırma neticesinde her yıl Sakarya iş dünyasını memnun eden sonuçlar elde ediyoruz" dedi.


Kösemusul açıklamasında ayrıca "2014 yılı verilerine göre hazırlanan ve gerek merkezleri gerek şubeleri ilimizde bulunarak ilk 500 firma arasında Sakaryadan 21 firmanın yer alması ilimiz ekonomisi açısından büyük önem taşıyor.

Bu minvalde, firmalarımızı tebrik ediyor, bize bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Üreten, istihdam sağlayan, il ve ülke ekonomisine katkı sağlayarak böyle güzel başarılara imza atan firmalarımızla gurur duyuyor takdir ediyoruz.  İSO ilk 500 listesindeki firma sayılarımızı da arttırmak için üyelerimize destek olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

500 SIRA NO KURULUŞLAR

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.

Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.

Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş.

C.P. Standart Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Şenpiliç Gıda Sanayi A.Ş.

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.

Goodyear Lastikleri T.A.Ş.

ASAŞ Alüminyum San. ve Tic. A.Ş.

Noksel Çelik Boru Sanayi A.Ş.

Durak Fındık San. ve Tic. A.Ş.

Tırsan Treyler San. ve Tic. A.Ş.

Yazaki Otomotiv Yan San. ve Tic. A.Ş.

Balsu Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Merkez Çelik San. ve Tic. A.Ş.

Federal-Mogul Piston Segman ve Gömlek Üretim Tesisleri A.Ş.

Elvan Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Sırmagrup İçecek San. ve Tic. A.Ş.

Çamsan Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş.

Toyota Boshoku Türkiye Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.

Royal Halı İplik Tekstil Mobilya San. ve Tic. A.Ş.

B-Plas Bursa Plastik Metal İnşaat Enerji Madencilik Jeotermal Turizm ve Tarım San. ve Tic. A.Ş.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 2 =