Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İlim Yayma Cemiyeti’nde Bayrak Değişimi

Türkiye’nin köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Tek listeyle gidilen Genel Kurul’da Yılmaz Çiğdem ve ekibinin listesi oy birliği ile seçildi.

GÜNCEL
İlim Yayma Cemiyeti’nde Bayrak Değişimi
İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurulu, üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Necip Fazıl Kısakürek Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nun konferans salonunda üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programda tek listeyle gidilen Olağan Genel Kurul’da başkan yardımcısı olarak görev alan Yılmaz Çiğdem, mevcut listeden ve yeni ilavelerle sunduğu liste kabul edildi.

“İlim Yayma Cemiyeti ilim ve irfan yuvası”

Sözlerine kelamların en güzeli “Allah’ın selamı ve rahmeti üzerimize olsun” ile başlayan Yılmaz Çiğdem, İlim Yayma Cemiyeti’nin ulu bir çınar olduğunu belirterek, Türkiye’nin ilerlemesi ve gelişmesi için çalışmalar yapan ve birçok gencin yetişmesinde büyük payı olan cemiyetin bir ilim ve irfan yuvası olduğunu söyledi.

“Cemiyetlerin birinci vazifesi topluma ahlaklı, dürüst insanlar yetiştirmek”

Genel Kurul oylandıktan sonra kürsüye geçen Yılmaz Çiğdem şöyle konuştu: “İlim Yayma Cemiyeti 1951 yılında 68 kişi tarafından kuruldu ve bu günlere geldi. Biz cemiyetimizi kuran 68 kişiye ondan sonra bugüne ulaşmasına vesile olmuş emekleriyle, gayretleriyle tüm üyelerimize ve bunlardan rahmet-i rahmana kavuşmuş olan, bütün üyelerimize, çalışanlarımıza ve bağışçılarımıza dua ediyoruz. Şükranla, hayırla yad ediyoruz. Daha önce başkanlık yapan ve salonda katılım sağlayarak bizi onurlandıran Hasan Filiz, Necmi İbil Abimize,  Mustafa Aydın Hocamıza, Vadettin Aktaş Abimize, Recep Kılıç Hocamıza ve bize görevi zor şartlarda en güzel şekilde teslim eden Ali Alemdar Abimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
 Doç. Dr. Recep Kılıç ve bir dönem görev yapan Ali Alemdar’a göstermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi taktim edildikten sonra, oturum başkanı İlim Yayma Cemiyeti Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mahmut Celal Terzi’nin oturumu kapatması ile süreç bitirildi…
Genel Kurul akabinde toplanan yeni yönetim kurulu aşağıdaki gibi teşekkül edildi: 
 1. Yılmaz Çiğdem                Başkan 
 2. Ömer Faruk Aydın           Başkan Yardımcısı ( Eğitim)
 3. Kadir Alagöz                    Başkan Yardımcısı ( Kaynak Geliştime)
 4. Yusuf Gökhan Erkan       Başkan Yardımcısı ( Tanıtım ) 
 5. Mehmet Aydın                 Sekreter
 6. Ertuğrul Kurşun
 7. Süleyman Akyüzlü
 8. Prof. Dr. Yusuf Çay
 9. Hüseyin Pehlivanoğlu 
 10. Ali Oktar 
 11. Abdullah Eren
 12. Seyit Sakallıoğlu 
 13. Muhammet Fatih Çoban
 14. Eren Salih Aksu

Denetim Kurulu

 1. Yusuf Gökdemir
 2. Furkan Dayıoğlu 
 3. Selvet Karaoğlu 
 4. Bayram Koncuk
 5. Abdülkadir Şen
 6. Osman Eminler

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz