Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İlçe Belediyeleri Dere Yatağında Kaç Ev Yıktı?

GÜNCEL
İlçe Belediyeleri Dere Yatağında Kaç Ev Yıktı?


Şehirde son günlerde etkili olan sağanak yağış, bölgede büyük hasarlara yol açarken, bir kişinin de hayatının kaybetmesine neden oldu. Konuyla ilgili SASKİ, “Biz uyarıda bulunmuştuk” derken yapılan bu uyarılar neticesinde dere yataklarında kaç evin yıkıldığı merak ediliyor.

Sakarya’da aşırı yağışların etkisiyle tarım arazileri sular altında kalırken, Aşağıdereköy’de sel yaşandı. Sel felaketinin yaşandığı bölgede bir kişi de hayatını kaybetti. Yaşanan sel felaketinin ardından kanalların, su yollarının ve dere yataklarının kapatılması ve kapatılmasını konusu gündeme geldi. SASKİ’nin Başbakanlık Genelgesi’ne bağlı olarak dere yatakları ve drenaj kanallarının korunmasıyla ilgili olarak ilçe belediyelerine birçok kez uyarılarda bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Yoğun yağışlar ilgili olarak Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ)’nin açık yağmursuyu kanallarının korunması ile ilçe belediyelerine gerekli tedbir yazıları gönderdiği ve bu yazılarda SASKİ’nin dere yatağı ve drenaj kanallarının korunmasına özellikle dikkat edilmesi gerektiği görülüyor.  Kamuoyu, SASKİ’nin Başbakanlık Genelgesi’ne bağlı olarak ilçe belediyelerine birçok kez uyarılarda bulunmasının ardından belediyelerin dere yatağındaki kaç evi yıktığını merak ediyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz