Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı Matematik Sokağını Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Taraklı Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

İLÇELER
İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı Matematik Sokağını Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Bakanlığımız tarafından başlatılan Matematik Seferberliği ve Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen Bilim Sakarya projeleri kapsamında Taraklı Ortaokulu öğrencilerinin matematik biliminin farklı yönlerini tanıma, anlama ve yeteneklerini keşfetme noktasında katkı sağlamak amacıyla hazırlanan Matematik Sokağı’nı gezerek incelemelerde bulundu.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in talimatlarıyla tüm öğrencilerimizin matematik okuryazarlığını güçlendirmek için bir seferberlik başlatıldığını söyleyen İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in; “Eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşının da matematik öğretimi olduğuna inanıyorum” sözlerini hatırlattı.
 
Matematik bilimine olan ön yargıları kırma, kodlama, dijital bilişim farkındalığını artırma, değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlama noktasında önemli adımların atıldığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü konu öğrenci olduğunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan öğretmenlerimize de başarılı çalışmaları için teşekkür etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz