Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Rıdvan Duran: İsrail, BM Çocuk Hakları Sözleşmesini ihlal etmeye devam etmektedir

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, “Başta Gazze olmak üzere yeryüzündeki tüm çocukların barış ve mutluluk içinde büyümesi hepimizin öncelikli sorumlulukları arasında yer almaktadır. Bu düşüncelerle, Cumhurbaşkanımızın defaatle dile getirdiği “daha adil bir dünya mümkün” inancından asla vazgeçmeden tüm dünya çocuklarının haklarını korumaya ve konuşmaya devam edeceğiz.” dedi.

GÜNCEL
Rıdvan Duran: İsrail, BM Çocuk Hakları Sözleşmesini ihlal etmeye devam etmektedir

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak düzenlediğimiz Uluslararası 24. Çocuk Forumu’nun açılış programını Cumhurbaşkanlığı Külliyemizde gerçekleştirdik.

Çocukları ilgilendiren her konuda Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde yer alan “çocukların katılım hakkını” hayata geçirebilmek ve çocukların katılımını etkin kılabilmek amacıyla her 20 Kasım “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanır.

Gerçekleştirdiğimiz Çocuk Forumu ise, saygıdeğer Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde 2022 yılında 16 ülkeden çocuğun katılımıyla ilk kez uluslararası platforma taşınmıştır.

Bu yıl da, 81 ilde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Hakları Komitelerinin önerdiği başlıklar etrafında Çocuk Danışma Kurulu komite üyesi çocuklar, ilgili başlıkları masaya yatırarak önemli bir sonuç bildirgesine imza atacaklar.

Üç gün sürecek bu önemli etkinliğin, çocuklarımızın haklarını tanıdığı; çocuklar için daha adil ve daha güzel bir dünyaya vesile olmasını diliyorum.

Bugün Gazze’de İsrail tarafından uygulanan ve binlerce çocuk ölümüne neden olan katliamlar bir kez daha göstermiştir ki; İsrail, BM Çocuk Hakları Sözleşmesini ihlal etmeye devam etmektedir.

Başta Gazze olmak üzere yeryüzündeki tüm çocukların barış ve mutluluk içinde büyümesi hepimizin öncelikli sorumlulukları arasında yer almaktadır. Bu düşüncelerle, Cumhurbaşkanımızın defaatle dile getirdiği “daha adil bir dünya mümkün” inancından asla vazgeçmeden tüm dünya çocuklarının haklarını korumaya ve konuşmaya devam edeceğiz.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 7 =