Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Hibe araç sözlü olarak istenmiş

Son günlerde çeşitli iddialar nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Sapanca Belediyesi bu kez de ihale skandalıyla gündeme geldi. İhale sonrasında hibe edilen aracın kazanan firmadan sözlü olarak istendiği bizzat başkan tarafından açıklandı.

GÜNCEL
Hibe araç sözlü olarak istenmiş

Son günlerde çeşitli iddialar nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Sapanca Belediyesi bu kez de ihale skandalıyla gündeme geldi. İhale sonrasında hibe edilen aracın kazanan firmadan sözlü olarak istendiği bizzat başkan tarafından açıklandı.

BASIN TOPLANTISI
Bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulunan Yılmazer, kendisinin kullanacağı makam aracının belediyeye hibe edilmesinin, ihale şartnamesinde yer almadığını bunu sözlü olarak firmaya ilettiklerini açıkladı.

KUL HAKKIDIR
Hibe edilen aracın kendisinin değil milletin arabası olduğunu belirten Yılmazer, “Basın öyle bir yol almış ki çamur at izi kalsın. Kendi zikir ve beklentilerini yorum olarak yazar hale gelmişler. Kendileri bu kamada olsa rüşvetsiz yapmayacağını dile getirmiş resmen. Bakın biz Kurtköy’de ki o yeri şeffaf bir şekilde ihale ettik. Ayrıca bizim bu ihale ettiğimiz yerde bir imar inisiyatifimiz yok. Tüm sorumluluk ve inisiyatif Büyükşehir’de.  Zan ile önyargı ile bir yere varılmaz. Bu kul hakkıdır. Herkese haktır bu. Sadece belediye başkanına cennet cehennem yok. Basın ve tüm insanlara var. Basın bunun parçasıdır. Hesap veremeyeceğim hiçbir şey yok. Kuruşu kuruşuna hesap veririm. Bu ihaleye ek yük getirerek belediye kazandırılan bir araç var ortada.  Aracın değeri hakkında da konuşan Yılmazer, “Gazete 500 bin TL diye başlık atmış. Faturası belli. O rakam üzerinde yazılması kul hakkıdır.  Araç şahsıma değil belediyeye alınmıştır. Belediyeye  tahsis edilen araçtır” dedi.

SÖZLÜ OLARAK İLETİLMİŞ
Kurtköy’de ki arazi ihalesinin şartnamesinde araç hibesinin yazılı olup olmadığı konusunda da konuşan Yılmazer,  “Şartnamede ihaleyi kazanan firmanın Kurtköy Rekreasyon Projesine 1 milyon TL hibe etmesi yazıldı. Ben buraya araç hibesini de koyacaktım ama müfettişler bunun doğru olmadığını söyledi. Bunun üzerine araç hibesinin yapılacağı konusunda kendilerine sözlü beyanatta bulunduk. Şartnamede yoktu ama bir makam aracının hibe edileceğini ve biliyordu firma. Sözlü olarak arabayı ilettik. Bakın bu ihalede her şey açıktır. Tek şey vardır burada o da basının gelip bu bilgileri bizden almaması. Bilgi istemeyip eli kalem tuttu diye yazmak kul hakkıdır. Bu araba 61 plaka. Trabzon’dan geldi. Sıfır değil. 2015 model. Ocak ayının arabası. Ancak bilirsiniz arabayı sıfır alırsın dışarı çıktığı an ikinci eldir. Kişi 2-3 ay binmiş. Ruhsatı oradadır. Belediyeye hibe edilmiştir” diye konuştu.

sakaryahalk gazetesi

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz