Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Hendek'te kablo hırsızları tutuklandı

Kablo hırsızları jandarmadan kaçamadı

GÜNCEL
Hendek'te kablo hırsızları tutuklandı

Kablo hırsızları jandarmadan kaçamadı

Hendek Jandarma sorumluluk alanında meydana gelen Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlık olayları ile ilgili olarak Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT dedektiflerince yapılan araştırma sonucunda Yayalar Mahallesi Kuzey Marmara Otoyoluna ait Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlık olayının gerçekleştiği, çevrede yapılan güvenlik kamerası incelemesinde hırsızlık da kullanılan aracın eşkâli belirlenmiştir.,,
 

Araçın sahibi olan M.B, isimli şahıs Hendek İlçesi Punaortaköy mahallesinde mukavemetsiz olarak yakalanmış olup, yapılan ön görüşmede olayı N.A. isimli şahıs ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirtmiştir.
 

Hendek Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek şüpheli N.A. ve M.B. isimli şahısların ikametlerinde arama kararı talimatı alınması üzerine; M.B. isimli şahsın Hendek Çayırbaşı mahallesinde ve N.A. isimli şahsın ikameti olan Hendek-Punaortaköy mahallesinde gecikmesinde sakında bulunan hal kapsamında arama gerçekleştirildiği, Arama sonucunda; N.A. isimli şüpheli şahsın ikametinde mukavemetsiz olarak yakalandığı ve 2 adet kablo kesici makas bulunduğu, M.B. isimli şüpheli şahsın ise ikametinde herhangi bir suç unsuruna rastlanmamıştır.
 

Şüpheli iki şahıs Jandarmadaki işlemlerinin ardından 01 Haziran 2022 tarihinde mevcutlu olarak adliyeye sevk edilmiş olup, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderilmiştir.

 

 

Şahıslar Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülerek alınan ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.

 

Savcılık ifadelerinin ardından şüpheli 2 kişi tutuklanarak Ferizli F Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz