Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Hendek Hastanesi açılışa hazırlanıyor

İLÇELER
Hendek Hastanesi açılışa hazırlanıyor

Vekiller Hendek Yeni Devlet Hastanesi’ni gezerek açılış öncesi son kontrolleri yaptılar..
Ak Parti Sakarya Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Mustafa İsen ve Ali İnci, Hendek'te yapımı tamamlanan 100 yataklı Yeni Hendek Devlet Hastanesi binasını gezdi. 

100 yataklı hastane
Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Mustafa İsen ve Ali İnci’ye, hastane binasındaki inceleme gezisi sırasında, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu’da eşlik etti. Hastaneyi gezen milletvekillerine Hendek devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Celalettin Akyol bilgi verdi.
 

Trafik kazaları için de önemli
Yeni Hendek Devlet Hastanesi binasını gezen Ak Partili vekiller, açılışı yapılmasına az bir zaman kalan hastane binasının hayırlı olması temennisinde bulundular.  D-100 ve TEM Karayoluna yakınlığı nedeni ile trafik kazaları için de ayrı bir önem arz eden hastanenin tıbbi cihazları da gelmeye başladı.
Sosyal devlet
Sağlık hizmetlerin en üst seviyeye çıkartılmasının sosyal devlet anlayışının gereği olduğunu vurgulayan Milletvekili Mustafa İsen, "Hükümetimiz sosyal devlet anlayışı ile hareket edip herkese eşit ve kaliteli sağlık hizmet felsefesiyle reform niteliğinde düzenlemeler yapmıştır, yapmaya da devam ediyor" dedi.
Yaklaşık 30 milyon TL’ye mal oldu
TOKİ tarafından 17 milyon TL'ye ihale edilen 100 yataklı Hendek Yeni Devlet Hastanesi'nin iç donanımlarıyla birlikte, yaklaşık 30 milyon TL'ye mal olması planlanıyordu. Hastanenin sağlık alanında önemli bir yatırım olduğu ifade ediliyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz