Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Güneyin En Çevreci Yatırımı Yükseliyor

Pamukova-Geyve Atıksu Arıtma Tesisi

GÜNCEL
Güneyin En Çevreci Yatırımı Yükseliyor

Pamukova-Geyve Atıksu Arıtma Tesisi

SASKİ’nin Geyve ve Pamukova’da başlattığı 57 milyonluk altyapı çalışmaları kapsamında bölgeye kazandıracağı Atıksu Arıtma Tesisi’nin yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin şehrin güneyinde başlattığı altyapı atağı tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda yaklaşık 22 milyonluk yatırımla Pamukova’ya 77 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa edilirken, Geyve için projelendirilen 125 kilometrelik kanalizasyon ve yağmursuyu hattında da sona gelindi. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, "Geyve ve Pamukova’da  yürüttüğümüz 57 milyonluk altyapı çalışmalarıyla şehrimizin güneyine 202 kilometre kanalizasyon ve yağmursuyu hattı ile atıksu arıtma tesisi kazandırıyoruz" dedi.

Pamukova-Geyve Atıksu Arıtma Tesisi
Bölgedeki tüm atıksuyu arıtacak arıtma tesisinin yapım çalışmalarının da hızla sürdüğünü ifade eden Rüstem Keleş, "Alifuatpaşa Mahallesi’nde yaklaşık 40 bin dönüm arazi üzerinde atıksu arıtma tesisimizin inşası devam ediyor. Bölgenin gelecek nüfus projeksiyonuna göre hazırladığımız yatırımımızla Geyve ve Pamukova’nın tüm evsel ve sanayi atıksularının arıtma işlemini gerçekleştireceğiz. Bu sayede bölgenin doğal güzellikleri korunacak. Sakarya Nehri daha temiz akacak. İnşallah bu yıl tesisimizi devreye alacağız. Çalışmalarımızın ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum"  diye konuştu.


 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz