Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Geyve İçmesuyu Hattı Tamamlanıyor

İLÇELER
Geyve İçmesuyu Hattı Tamamlanıyor

Geyve içmesuyu çalışmalarında sona gelindiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş; “13 kilometrelik hatta son bin metredeyiz. Kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından başlatılan Geyve içmesuyu çalışmalarında sona gelindi. Kısa süre içerisinde tamamlanması hedeflenen 3,3 milyonluk yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Geyve ilçemiz için yaklaşık 13 kilometrelik içmesuyu hattı projelendirmiştik. Ekiplerimiz hattın 12 kilometresini tamamladı. İnşallah son bin metrenin de inşasını kısa süre içerisinde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Alifuatpaşa’ya Çözüm
Proje ile Geyve ve Alifuatpaşa içmesuyu hatlarının entegre edildiğini de belirten Rüstem Keleş, “Çalışmamız ilçemizin gelecek nüfus projeksiyonuna göre projelendirildi. Hayata geçirdiğimiz yatırımla Geyve sağlam içmesuyu hattına kavuşuyor. Projemiz aynı zamanda Alifuatpaşa Mahallesi’nde zaman zaman yaşanan su yetersizliği ve bulanıklık sorununu da çözüme kavuşturuyor. Hayata geçirilen 3,3 milyonluk yatırımın ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 6 =