Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Fuar Katılımcıları Geleneksel SATSO Gala Yemeğinde Buluştu

PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı gala yemeği, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Sapanca’da gerçekleştirildi.

GÜNCEL
Fuar Katılımcıları Geleneksel SATSO Gala Yemeğinde Buluştu

SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un ev sahipliğini yaptığı organizasyona Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya Vali Vekili Muhsin Çatmadım, Sakarya İl Jandarma Komutanı J.Alb. Aydın Kutlu, Sapanca Kaymakamı Abdülrezzak Canpolat, Serdivan Kaymakamı Ali Candan, SATSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri, Siyasi Partilerin İl ve İlçe Başkanları, Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşları-Oda/Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları, Resmi Kurumların İl Müdürleri ile fuarda yer alan firmaların temsilcileri ve çok sayıda basın mensubu iştirak etti.

Gala yemeğinde konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Fuar koordinatörümüz Remzi Adıyaman yıllar önce bana geldi ve bu fuar fikrini paylaştı. Ardından hızlı bir şekilde karar vererek Belediye Başkanlarımız başta olmak üzere birçok yeri kapı kapı dolaştık. Üretim olarak çok önemli bir konumda olan şehrimizin ürünlerinin pazarlanmasına olanak sağlamak için yola çıktık. Dar bir katılım ancak ümit veren bir hayal ile 5 yıl önce festival olarak başladık. 4. yılında TOBB’dan gerekli izinleri alarak fuar statüsüne ulaştık ve bu yıl da fuar olarak ikinci kez kapılarını açmış olduk. Sonraki yıllar için hedefimiz, daha fazla uluslararası katılımcıyı şehrimizde ağırlamaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

5. yılda 5. kez gala yemeğimizi gerçekleştiriyoruz ve temennimiz nice 5 yıllar daha devam etmektir. Bizler bir aileyiz ve bu aile daha da büyüyecek. Önümüzdeki ilk hedef ise fuarımızı uluslararası hale getirmek ki bunu da hep beraber el ele yapacağız. Fuarın katılan firmalarımıza bereket getirmesini, gezen ziyaretçilerimiz için de eğlenceli, bol alışverişli geçmesini diliyorum.” dedi.

Festival Koordinatörü Remzi Adıyaman ise; “5 yıldır gala yemeğini tertip eden, fuarımızın oluşması ve büyümesinde ciddi katkıları olan SATSO’ya teşekkür ediyorum. Fuarımıza Irak, Özbekistan, Azerbaycan, Ürdün, gibi 16 ayrı ülkeden alım heyetini misafir ediyoruz. Amacımız uluslararası fuar yolunda öncelikle yurtdışı alım heyetlerini ağırlamaktı ve bunu da yapıyoruz. Ülkemizin birçok ilinden de katılımcı firmalarımız stantları ile fuarımızda yerlerini aldılar, onlara hoşgeldiniz diyorum. Fuarımızın herkese bereket getirmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından konser eşliğinde gala yemeği devam etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 3 =