Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ferizli'de Yaşlılar ve Çocuklar Sağlıklı Yaşam için Yürüyüp Kalp Çizdi

29 Eylül Dünya Kalp Günü, 1 Ekim Dünya Çocuk Günü, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü ve 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla dört anlamlı günün birleştirildiği etkinlik Ferizli Belediyesi ve Ferizli Toplum Sağlığı Merkezi ortak çalışması ile gerçekleştirildi.

İLÇELER
Ferizli'de Yaşlılar ve Çocuklar Sağlıklı Yaşam için Yürüyüp Kalp Çizdi

Topluma yaşlılara sevgi ve saygı duygularının farkındalığını sağlamak, yaşlıların fiziksel hareketini arttırmak ve kalp sağlığına dikkat çekmek için Ferizli İhsan Eratik Anaokulunda etkinlik düzenlendi.

Yaşlılarla sohbet edip yürüyüş yapan Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı ve Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 29 Eylül Dünya Kalp Günü, 1 Ekim Dünya Çocuk Günü, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü ve 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla düzenlenen bu etkinlik ile yediden yetmişe hep beraber güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

İhsan Eratik Anaokulu öğrencilerinin hazırlayıp sundukları gösteri sonrası, Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı ve Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, yaşlı vatandaşlar ve çocuklar ile birlikte kalp sağlığına dikkat çekmek için anaokulu duvarı üzerine asılı beyaz bez üzerine kalp çizdi.  
Sohbet eşliğinde geçen farkındalık etkinliğinde nesilden nesile el ele olmanın mutluluğunu dile getiren Başkan Gündoğdu, “dört etkinliği birleştirdiğimiz bu anlamlı günde Minik yavrularımız ve değerli çınarlarımız ile bir arada olmaktan çok mutluyuz. Kıymetli büyüklerimiz bizim için her zaman dua kapımızdır. Onların hayır dualarını almak bizler için çok önemli. Her şeyi yaşayarak öğrenmeye, maalesef ömür yetmiyor. Hayatı keşfetmek, büyükleri dinlemekle, hayat tecrübelerinden istifade etmekle ve onların kıymetini bilmekle mümkündür. Bu minvalde bizler de değerli büyüklerimizi sık sık ziyaret ediyoruz. Allah, çınarlarımıza sağlıklı ve uzun ömür versin. Minik yavrularımızla ise eğitimden sporuna birçok aktivite ile bir arada olarak mutluluğumuzu, sevincimizi ve heyecanımızı paylaşıyoruz. Bugün burada üç nesil bir arada güzel ve hoş bir vakit geçirdik. Biz yediden yetmişe hep birlikte güzeliz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” İfadelerini kullandı.

Etkinlik sonunda Kaymakam Hasan Balcı ve Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, çocuklara ve yaşlı vatandaşlara hediye takdim etti.
Etkinliğe Ferizli İlçe Kaymakamı Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli İlçe Emniyet Amiri Yusuf Kabay, Ferizli İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, daire amirleri, muhtarlar, STK Temsilcileri, vatandaşlar, eğitim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 2 =