Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Fenomen tarihçi ASRİAD'ta

Asrın İş Adamları Derneği Sakarya Şubesi; “Sultan Abdülhamid Han'ı Anlamak” adlı konferans düzenlendi.

GÜNCEL
Fenomen tarihçi ASRİAD'ta

Konferansa; konuşmacı olarak katılan yeni nesil Fenomen Tarihçi Abdullah Kalınsazlıoğlu; "Üstad Necip Fazıl Kısakurek'in ifadesiyle Abdülhamid'i anlamak herşeyi anlamak olacaktır” dedi.

Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Sakarya Şubesi Eğitim ve Sosyal İşler Başkanlığı; 'Tarihte Yolculuk’ konferansları serisinin ilki olan ‘’Abdülhamid Han’ı anlamak’’ konulu konferans gerçekleştirdi. Abdullah Kalınsazlıoğlu “Abdülhamid olmasaydı, Osmanlının başkenti gidecekti” dedi.

Luxson Otel'de gerçekleşen ve Abdullah Kalınsazlıoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı Konferansa; Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, İHH Sakarya Başkanı Engin Sezer, Devlet-i Aliyye Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Necmi İbil ile ASRİAD yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansta merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 Büyüklüğündeki depremde hayatlarını kaybedenler için Kuran-ı Kerim tilaveti ile dua edildi. ASRİAD'ı tanıtım filmi gösteriminin ardından "Önce Nitelik, nitelikli iş gücü ve nitelikli iş yönetimi" cümlesine vurgu yaptığı açılış konuşmasıyla söze başlayan ASRİAD Sakarya Şube Başkanı Rıdvan Ulusal; "Asrın İş Adamları Derneği Tanıtım Filmini hep birlikte izledik. ‘Önce Nitelik’ sloganıyla kurulmuş milli ve manevi değerleri önceleyen dünyanın on ülkesinde şubesi ve temsilcileri bulunan, hâlihazırda 21 vilayetimizde şubeleri bulunan, Sakarya’mızda da iki buçuk ay önce ‘Önce Nitelik, nitelikli iş gücü ve nitelikli iş yönetimi’ vizyonuyla birlikte faaliyetlerine başlamış ekonomi tabanlı bir sivil toplum örgütüdür. Bu akşam da ilkini gerçekleştirdiğimiz konferansta hep birlikteyiz. Malumunuz 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ‘'Asrın Felaketi’ olarak adlandırdığı deprem hadisesini yaşadık. Mahzun günler yaşıyoruz. Bir nebze olsun bu zor  günleri unutup bir an olsun tarihimize odaklanalım. Bu minvalde deprem hadisesinde vefat eden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum, yaralılarımıza sağlık; depremzede kardeşlerimize de sabır ve sebat diliyorum. Bu vesileyle idrak ettiğimiz berat kandilinizi de tebrik ediyorum” diyerek konferansa katılan herkese teşekkür etti.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Abdullah Kalınsazlıoğlu; “Bizi bu önemli programa konuşmacı olarak davet eden başta Asriad Sakarya Başkanı Rıdvan Ulusal Beye ve ekibine şükranlarımı sunuyorum. Bu hasbihalde bizleri yalnız bırakmayıp çok ciddi teveccüh gösteren, siz kıymetli dostlarımıza da aynı zamanda çokça teşekkür ediyorum” şeklindeki sözleri ile sona erdi. Programın sonunda; Kufi alfebesiyle Osmanlıca 'Önce Nitelik' yazılı tabloyu ASRİAD adına Pamukova Belediye Başkanı Güvenç Övün tarafından Abdullah Kalınsazlıoğlu'na takdim edildi...

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 8 =