Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Esnafın Gözü TBMM'de

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, esnafın gözünün kulağının TBMM’den gelecek müjdeli haberlerde olduğunu açıkladı.

GÜNCEL
Esnafın Gözü TBMM'de

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, esnafın gözünün kulağının TBMM’den gelecek müjdeli haberlerde olduğunu açıkladı.

Seçim öncesi esnafa yönelik olarak verilen sözlerin TBMM’nin yaz tatiline girmeden önce hayata geçirilmesini beklediklerini söyleyen Başkan Akdardağan, “Esnafımızla yaptığımız istişareler, görüşmeler ve ziyaretlerimizde bizlere iletilen talepler vardı. Bunları zaman zaman dile getirdiğimiz gibi çözümleri için de girişimlerimiz bulunuyor. Ancak seçim öncesi açıklanan esnafın prim gün ödeme sayısının 9 bin günden 7 bin 200’e güne indirilmesi sözü vardı.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ve ilgili bakanlıklar tarafından SSK ve Bağ-Kur arasındaki prim farkının ortadan kaldırılması yönünde bir çalışma yapıldığını biliyoruz ama bu düzenlemenin hayata geçmesini hem biz, hem de esnafımız dört gözle beklemektedir.” Dedi. 


Başkan Akdardağan “Yine esnafımızın başarıyla uygulanan koop bakkal sayılarının artırılması, perakende yasasının yeniden güncellenerek zincir marketlere sınırlama getirilmesi, faizsiz ya da düşük faizli kredi beklentileri ve finansmana rahat ulaşma gibi istekleri var. Bu çalışmaların hayata geçirilerek esnafımıza verilen sözlerin tutulması için TBMM’den gelecek müjdeleri haberleri bekliyoruz. Gözümüz, kulağımız meclisten gelecek güzel haberlere kilitlenmiş durumdadır. Gazi meclisten yaz tatiline girmeden en azından bazı düzenlemeleri hayata geçirmesini istiyor ve heyecanla bekliyoruz.” Dedi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 9 =