Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

“ERENLER’İN İLK KÜTÜPHANESİNİ GENÇLER ÇOK BEĞENECEK”

Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, gençlerin merakla beklediği kütüphane projesi hakkında detaylı bilgileri paylaştı. Başkan Fevzi Kılıç, projenin hazır olduğunu ifade ederek, “Kütüphanemiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın son konseptine tam uyumlu. Projesini özenle çalıştığımız Erenler’imizin ilk kütüphanesi ilçemize çok yakışacak” dedi.

İLÇELER
“ERENLER’İN İLK KÜTÜPHANESİNİ GENÇLER ÇOK BEĞENECEK”

Erenler Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç başkanlığında gerçekleşti. Başkan Fevzi Kılıç, toplantıda ilçe genelinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Toplantıda 2 gündem maddesi karara bağlandı.

HAYIRLI OLSUN
Konuşmasına Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri ile başlayan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan milletimizin teveccühleri ile yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerin ve yeni bakanlar kurulumuzun ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

1 CADDE, 32 SOKAK
Başkan Fevzi Kılıç, “Küpçüler Mahallemizde Küpçüler Caddemiz ile birlikte 13 sokağımızı, Yeni Mahallemizde ise 19 sokağımızı kapsayan alt ve üstyapısı çalışmalarımız başladı. 13 Milyon TL değerindeki altyapı çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından asfalt ve tretuvar ile bu sokaklarımızı yenileyeceğiz. Bu çalışmaların ardından iki mahallemizde de çalışmalar 2. Etap ile devam edecek” dedi. 

DİLMEN 2. ETAP BAŞLIYOR
Başkan Fevzi Kılıç, “Dilmen Mahallemizde 26 sokağımızı kapsayan 1. Etap çalışmalarımız kapsamında altyapı ve asfalt çalışmaları tamamlanmıştı. Tretuvar çalışmalarımızda başlıyor. Dilmen Mahallemizde sıra 2. Etap’ta. SASKİ ihalesini tamamladı. SASKİ’nin çalışmalarını tamamlamasının ardından bizde asfalt ve tretuvar çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

OYUN SOKAĞI AÇILDI
Başkan Fevzi Kılıç, “Erenler Merkez Mahallemizde bulunan Oyun Sokağında yenileme çalışmalarımız kısa zaman içerisinde tamamlandı ve Mayıs ayında açılışını gerçekleştirdik. Çocuklarımız tarafından çok sevilen ve güzel vakit geçirdikleri bir yer. Kıymetli çocuklarımız ve ailelerine hayırlı olsun” dedi.

İLÇENİN İLK KÜTÜPHANESİ
Başkan Kılıç, gençlerin merakla beklediği kütüphane projesi hakkında detaylı bilgileri paylaştı. Başkan Fevzi Kılıç, projenin hazır olduğunu ifade ederek, “Kütüphanemiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın son konseptine tam uyumlu. Projesini özenle çalıştığımız Erenler’imizin ilk kütüphanesi ilçemize çok yakışacak” dedi.

KÜTÜPHANE VE ETÜT MERKEZİ
Başkan Fevzi Kılıç, “Konum olarak ilçemizdeki her vatandaşımızın rahatla ulaşabileceği Sakarya Caddemizi seçtik. Projemiz sadece kütüphaneden ibaret olmayacak. Öğrencilerimiz için bireysel olarak ders çalışma ve kitap okuma alanları ile birlikte etüt merkezimizde projemizin içerisinde. İnanıyoruz ki gençlerimiz bu kütüphaneyi çok beğenecek” dedi.

“ERENLER’İMİZE HAYIRLI OLSUN”
Başkan Fevzi Kılıç, “Projemiz şuan ihale aşamasında. Kısa zamanda inşallah ihalesini gerçekleştirecek ve kıymetli evlatlarımızın, gençlerimizin hizmetine sunacağız. Kütüphane ve Etüt Merkezi Projemiz dükkan üstünde olmak üzere 2 kat şeklinde ve toplamda 1350 metrekare alandan oluşacak. Erenler’imize hayırlı olsun inşallah” dedi.

MADDELER KARARA BAĞLANDI
Başkan Fevzi Kılıç’ın konuşmalarının ardından meclis toplantısı gündem maddelerinin karara bağlanması ile tamamlandı. Başkan Fevzi Kılıç, “Alınan kararların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Erenler’imiz için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 5 =