Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Erenler'de su baskınları mağdur etti

Vatandaşlar yetkililerden yardım bekliyor

GÜNCEL
Erenler'de su baskınları mağdur etti

Vatandaşlar yetkililerden yardım bekliyor

Erenler ilçesinde sağanak yağış sonrası bir çok mahallede evler, ahırlar ve işyerleri ile ekili araziler sular atlında kaldı. Maddi olarak büyük zarar içerisinde olan vatandaşlar, yetkililerden yardım bekliyorlar. 
 

Son yılların rekorunun kırıldığı sağanak yağışlar sonrası Erenler ilçesine bağlı Bekirpaşa, Çaykışla, Emirler, Ekinli, Epçeller, Kadıköy (Horozlar) , Hasanbey, Kozluk, Kamışlı, Reşitbey, Sarıcalar ve Nakışlar mahallelerinde su baskınları yaşandı. Birçok ev, iş yeri, ahır ve kurulukları su bastı. Ekili araziler de sular altında kaldı. Maddi hasarın bir hayli büyük olduğu mahallelerde çiftçi ve işçi mağdur duruma düştü. Kozluk Mahallesi Muhtarı Şaban Bulan, Nakışlar Mahallesi Muhtarı İbrahim Ceylan, Pirahmetler Mahallesi muhtarı Zekeriya Çelik ve diğer mahalle muhtarları, vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak için yoğun çaba sarf ediyorlar.
 

Muhtarlar, haziran ayı normallerinin çok üstünde olan rekor yağış miktarı nedeniyle, mahallelerdeki tıkanan kanalların bir an önce açılması gerektiğini ifade ettiler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 7 =