Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Erasmus Öğrencileri, Sapanca’ya Hayran Kaldı

Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Arkan, Sapanca Lokman Hekim Lisesinin ev sahipliğinde Sapanca’da ağırlananErasmus öğrencilerini ağırladı.

İLÇELER
Erasmus Öğrencileri, Sapanca’ya Hayran Kaldı

I.I.S.S Carlo Maria Carafa Meslek Lisesi ile Sapanca Lokman Hekim MTAL, Erasmus + Vet 201 projesi “TheHistory of LegendaryDishe” adlı proje kapsamında İtalya Sicilya Riesi'den gelen öğrenciler tanışmak ve ilçe hakkında bilgi almak için Sapanca Belediyesi’ne ziyarette bulundular. Öğrencilerin kendisini ziyaretinden dolayı çok memnun olduğunu dile getiren Başkan Yardımcısı Fahri Arkan, “İtalya Sicilya Riesi'den gelen bu genç kardeşlerimizi ve öğretmenlerimiz, ortak kültürler tek köktür diyerek yola koyulmuşlar. Sapanca’mızı görüp bizleri tanıyacak ve güzelliklerini görecekler. Bizlere de onları en iyi şekilde ağırlamak yaraşır, hoş gelmişler, sefalar getirmişler. Ülkemize ve Sapanca’mıza gelen her yabancı turist sahip olduğumuz zenginlere hayran oluyor. İnşallah genç kardeşlerimiz için verimli bir proje ve tanışma ziyaretleri olur” dedi.

Sapanca Lokman Hekim MTL Müdürü Zafer Levent Soykan, “TheHistory of LegendaryDishe” adlı proje kapsamında İtalya Sicilya Riesi'nden gelen geç kardeşlerimize ev sahipliği yapıyoruz. Ülkemizi ve ilçemizi en iyi şekilde tanıtmaya gayret ediyoruz. Her zaman yanımızda olan Sapanca Belediye Başkanımız Özcan Özen’e misafirlerimizin nezdinde bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

İtalya Sicilya Riesi'den gelen öğretmen ve öğrenciler Sapanca’nın çok güzel olduğunu, burada yaşamak istediklerini, gördükleri doğal güzellerin karşısında hayran kaldıklarını belittiler ve misafirperverliğinden dolayıArkan’a teşekkür ettiler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 5 =