Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

EMŞAV’dan bereketli aşure ikramı

EMŞAV Sakarya İl Başkanı Levent Bal Emniyet Teşkilatı ve yönetimi, Şehit ve Gaziler için Orhan Camii avlusu içinde vatandaşa ücretsiz aşure ikramında bulundu.

GÜNCEL
EMŞAV’dan bereketli aşure ikramı

Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı ( EMŞAV ) Sakarya İl Başkanı Levent Bal ve yönetimi, Orhan Camii’nde Cuma Namazı sonrası vatandaşlara ücretsiz aşure dağıttı. Cuma Namazı ile birlikte Kur’an-ı Kerim tilaveti okunmasının ardından ilahi bereket ve feyzin, ihsan ve keremin bollaştığı ay olarak tabir edilen Muharrem Ay’ına denk gelmesiyle birlikte şehitlerimiz, şehit aile ve yakınları ile gazilerimiz adına vatandaşlara ücretsiz olarak aşure dağıttıklarını belirten EMŞAV Sakarya İl Başkanı Levent Bal, ’’Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Sağanak şekilde yağan yağmura rağmen çok yoğun bir katılım gerçekleşti, bundan dolayı da mutluyuz. Çok güzel ve anlamlı bir etkinlik oldu.‘’ diye konuştu.
 
Orhan Camii avlusunda Şehitlerimiz, Şehit Aile ve yakınları ile Gazilerimiz için düzenlenen ücretsiz aşure dağıtımına Büyük Birlik Partisi ( BBP ) Sakarya İl Başkanı Cengiz Bayar, ABP Sakarya İl Başkanı Sinan Daşdemir, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, İYİ Parti Serdivan İlçe Başkanı Ahmet Uçak, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Erdal Köse, CHP Serdivan İlçe Başkanı Atilla Karahan ve ilçe yönetimi, Yeniden Refah Partisi Serdivan İlçe Başkanı Erbakan Yaşar,  MHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı Murat Çelik, AK Parti Erenler İlçe Başkan Yardımcısı Erdal Köse, geçmiş dönem Hanlı Belediye Başkanı Ali Afacan, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, Eşraf Platformu Başkanı Faruk Kır, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi ( APEK ) Başkanı Sebahattin Karasakal, Sakarya Şoförler Odası Başkanı Yusuf İlkhun ile Sakarya Şoförler Odası Başkan Yardımcısı Fikret Kocaman katılım gösterdiler.
 
Cuma namazı sonrası Orhan Camii avlusunda Kur’an-ı Kerim tilaveti okuyan Nakşibendi Sakarya Evi Hocası Mustafa Atmaca, tilavet sonrası aşurenin Hz.Nuh (A.S.) zamanına dayanan öykü ve güzelliklerine ilişkin bilgiler yer vererek konuya ilişkin konuşmalar gerçekleştirdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 5 =