Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Eksi 9 Derecede Çalışıyorlar

SEDAŞ Ekipleri Sahada

GÜNCEL
Eksi 9 Derecede Çalışıyorlar

SEDAŞ Ekipleri Sahada

24 saat boyunca, 743 personeli, 255 ekibi, arızalar için tahsis edilen 208 aracıyla kesintisiz hizmet için alarmda olan SEDAŞ oluşan kesintilere anında müdahale ediyor.


KRİZ MASASI
SEDAŞ yoğun kar yağışı için oluşturduğu kriz masasından ve SCADA kumanda merkezinden şebekede oluşan kesintileri an ve an izleyerek, anında müdahale ederken, olumsuz hava şartlarına karşı Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’de uzun süre öncesinde aldığı ve arttırdığı önlemleri, saha faaliyetlerinde ve destek birimlerinde görev alan toplamda 743 personeli ile şebeke operasyonel faaliyetleri için görev yapmaya devam ediyor. Gece -10 Dereceye ulaşan soğuk havaya aldırmadan kesintisiz enerji hizmeti için görev yapan SEDAŞ ekipleri,  208 araçla 24 saat boyunca vardiyalı olarak çalışıyor. Dört ilde saha operasyonu  süreç yönetimini  255 ekibiyle gerçekleştiren SEDAŞ’ta ekiplerin vardiya süreleri de yeniden düzenlenirken, olağanüstü koşullar için izinlerde kaldırıldı. 
EKİPLER VE ARAÇ DONANIMI HAZIR
SEDAŞ, yaz boyunca yaptığı bakım çalışmaları,  yeni tesis yapımı için gerçekleştirilen yatırım çalışmaları ve aldığı önlemlerle kış koşullarında göreve hazır hale gelirken Marmara Bölgesi’nde etkisini gösteren kar nedeniyle yaşanabilecek elektrik kesintilerine zamanında müdahale edebilmek amacıyla, sahada görev yapan ekiplerini ve araçlarını da kış koşullarına uygun hale getirdi.
MALZEME STOĞU TAMAM
Ana ambarlarında ve koltuk ambarlarında malzeme ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla 24 saat personel bulunduran SEDAŞ, ilçe ve köyleri besleyen enerji nakit hatlarında direk yıkılması olduğu taktirde yıkılan demir direklerin yerine geçici çözüm üretmek amacıyla belirli noktalara da ağaç direk, izolatör, travers, iletken vb. malzemeler stokladı.
BAŞARILI MÜCADELE
31 Aralıkta başlayan karla birlikte, enerji nakil hatlarında bölgesel kesintiler yaşamayan ve başarılı çalışmalarını sürdüren SEDAŞ, gerekli durumlarda, alınan önlemlere ek olarak olağanüstü koşulların şiddetlenmesi söz konusu olduğunda şirket dışındaki yüklenicilerden araç, vinç ve personel desteği de almak üzere çok önceden gerçekleştirdiği planlamalarını da henüz uygulamaya gerek duymadı.
     SÜREKLİ İLETİŞİM
SCADA Merkezi ve Çağrı Merkezi çalışanlarının da sayısını artıran SEDAŞ’ın çağrı karşılama oranları da yüzde 96 oranında gerçekleşiyor. SEDAŞ, İl AFAD Müdürlükleri ve TEDAŞ Genel Müdürlüğü Kriz Merkezi ile sürekli irtibat halinde enerjisiz bölgeler ve kapalı köy yolları hakkında da bilgi akışını sağlıyor. Vatandaşlar, kesintileri bildirmek amacıyla SEDAŞ’ın Çağrı Merkezi  ALO 186’yı  ve web    sayfasında da SEDAŞ Arıza sekmesini kullanarak bilgi verebiliyorlar.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 5 =