Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Dr.Aydın Sarı'dan uyarı!

"Uyuşturucu ile mücadelede tüm Kurumlara görev düşüyor"

GÜNCEL
Dr.Aydın Sarı'dan uyarı!

"Uyuşturucu ile mücadelede tüm Kurumlara görev düşüyor"

Sağlıklı Nesiller İçin

Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, “Çocuklar belirli yaşlara gelmeden madde bağımlılığı konusunda gerekli bilgiye sahip olmalılar. Uyuşturucunun ne denli kötü sonuçlar doğurabileceğini anlayabilmeliler. Bu konuda tüm topluma görevler düşüyor” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda açıklamalarda bulundu. 1-7 Mart Yeşilay Haftası’nın bu konuda önemli bir bilinç oluşturabileceğini ifade eden Sarı, “Gençlerimizin madde bağımlılığından kurtulmaları konusunda tüm toplumun bilinçlenmesi gerekiyor. Sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımı oldukça yaygın bir hale geldi. Orta öğretim çağlarındaki gençlerimiz, kötü niyetli kişiler tarafından bağımlı hale getiriliyor” diye konuştu.

 

Ölümcül Sonuçlar

Sigara ile başlayan kullanımların ilerleyen dönemlerde kimyasal içerikli uyuşturucu maddelerine bağımlılık ile devam ettiğine de değinen Sarı, “Özellikle kimyasal madde içeren tehlikeli alışkanlıklara çocuklarının buluşmaması konusunda ailelerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Çocuklar belirli yaşlara gelmeden madde bağımlılığı konusunda gerekli bilgiye sahip olmalılar. Uyuşturucunun ne denli kötü sonuçlar doğurabileceğini anlayabilmeliler. Bu yüzden madde bağımlılığında hepimizin sorumluluğu söz konusu” dedi.

 

“Tüm Kurumlara Görev Düşüyor”

İlkokul çağlarında alınacak eğitimlerin de önemli olduğuna vurgu yapan Aydın Sarı, “Veliler çocuklarının nerelerde bulunduğunu, nerelerde vakit geçirdiklerini her zaman takip etmeliler. Genç nesillerimizin kötü alışkanlıklardan korunmasında kurumlara, kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine ve özellikle de ailelere büyük görevler düşüyor. Tüm sağlık çalışanları ve ailelerin bilinçli olarak çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve sağlıklı nesiller yetiştirmek gibi önemli görevleri var. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi kötü alışkanlıklar konusunda bilinçlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz