Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Dönüş çilesi başladı

GÜNCEL
Dönüş çilesi başladı

Ramazan Bayram'da yola çıkan tatilciler, dün TEM otoyolunda konvoy oluşturdu. Bugün bayramın son günü olması nedeniyle tatilciler evlerinin yolunu tutmaya başladı, trafik çilesinin daha da artması bekleniyor. Sürücüler köprü ve gişelerden bedava geçişlerden 20 Temmuz Pazartesi yani yarın saat 07.00'ye kadar ücretsiz yararlanılabilecek.

Bayram tatili dönüşünü son güne bırakmak istemeyenler bayramın ikinci günü akşam saatlerinden itibaren yine yollara düştü. Saat 17.00'den itibaren Anadolu'daki kentlerden İstanbul yönüne gelen araç trafiği önce Yalova Topçular'daki Feribot iskelesinde kendisini gösterdi.
İzmitKörfezi'ni dolaşmak istemeyen araç sürücülerinin tercih ettiği ve Gebze Eskihisar'a geçiş yaptığı Yalova Topçular Feribot İskelesinde ilerleyen saatlerde uzun araç kuyrukları oluşmaya başladı. İDO'nun 19 feribotunun sefer yaptığı hatta, Gebze'den giden feribotlar da bekleme yapmadan geri dönmesine rağmen araç kuyrukları iskele meydanından yola kadar taştı.

Feribot iskelesinde sıra beklemeyen araç sürücüleri de E­130 Karayolu'nu kullanarak Karamürsel ve Gölcük üzerinden İzmit'e geçti. Araçların bir kısmı Kandıra turnikelerinden TEM'e geçerken, bir bölümü de D­100'ün İzmit kent içi geçişini kullandı. Saat 22.00 sıralarında D­100 Karayolu'nun İzmit kent içi trafiği İstanbul yönüne doğru yoğunlaştı. TEM Otoyolu'nun Bekirdere Rampası ile Hereke ve Dilovası Rampaları'nda da yoğunluk görüldü.

Bugün bayramın son günü olması nedeniyle trafiğin daha da artması bekleniyor. Ayrıca sürücüler yarın 07.00'a kadar köprü ve gişelerden bedava geçebilecek
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 1 =