Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Dolunay Kadınları Geceyi Aydınlattı

‘Dolunay Kadın Sohbetleri’ kapsamında düzenlenen ve tanışma gecesi olarak gerçekleştirilen ilk program yoğun katılımla Sakarya Yerel Kültür Derneği Otağında gerçekleşti.

GÜNCEL
Dolunay Kadınları Geceyi Aydınlattı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Kadın Kolları ile Kızılay Sakarya İl Merkez Kadın Yönetiminin iş birliğinde ‘Dolunay Kadın Sohbetleri’ kapsamında düzenlenen ve tanışma gecesi olarak gerçekleştirilen ilk program yoğun katılımla Sakarya Yerel Kültür Derneği Otağında gerçekleşti.

SYKD Kadın Kolları Başkanı ve aynı zamanda Kızılay Adapazarı Şube Başkanı Nur Gülşangecenin başlangıcında yaptığı konuşmada Yerel Kültür Derneğinin faaliyetlerinden bahsederken, kadınlar olarak toplumun her kesiminde var olduklarını ve kültürel projeler hedeflediklerini, şehrimizde toplumsal olaylarda her zaman ön planda olan kadınlarımızla güzel bir sohbet için bir araya gelmekten mutlu olduklarını ifade etti.

Gecede söz alan Kızılay Sakarya İl Merkez Kadın Başkanı Leyla Deniz ise‘Dolunay Kadınları’ projesiyle Sakarya Kadın Yönetimi bünyesinde 2023 yılı için birçok seminer, atölye, etkinlik, sergi ve konser planladıklarını, kadınların bireysel ve kültürel gelişimleri için anlamlı projeleri hayata geçireceklerini belirtti.

Sakarya Yerel Kültür Derneğinin örnek ev sahipliğinde keşkek ve çay ikramının yapıldığı ‘Dolunay Kadın Sohbetleri’ buluşmasında kadınlarımıza Klinik Psikolog Mavi Çınar ‘Çaresizseniz Çare Sizsiniz’ konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Katılımcı kadınların enerjilerinin yüksek olduğu gecenin sonunda herkes kadınlarımızın yaşamın her alanında daha güçlü ve istekli olarak yer aldıkları görüşünde birleştiler.

SYKD Kadın Kolları Başkanı ve aynı zamanda Kızılay Adapazarı Şube Başkanı Nur Gülşan; ‘Dolunay Kadınları’ projesine verdikleri destekler dolayısıyla Kızılay Sakarya İl Merkez Başkanı Sayın Cevdet Koç’a, Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Sayın İbrahim Şahin’e, sunumları için Klinik Psikolog Mavi Çınar’a ve seminere teşrif eden Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcilerine, Kızılay İlçe Şube Kadın Yönetimlerine ve kıymetli misafirlerine katılımları için teşekkür etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 2 =