Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Dolandırıcının tepkisi herkesi şaşırttı

Neden çağırdınız diye sordu!

GÜNCEL
Dolandırıcının tepkisi herkesi şaşırttı

Neden çağırdınız diye sordu!

Sakarya’da sahte altınları satmak isteyen bir kişi, kuyumcu esnafının fark etmesiyle yakayı ele verdi. Adliyeye götürülen dolandırıcı, karşısında gazetecileri görünce polislere ‘neden çağırıyorsunuz’ diye kızdı.

Suçüstü yakalandı
Kocaeli’de yaşadığı öğrenilen 37 yaşındaki Şakir P., ’bakır üzerine altın rengi kaplama’ yöntemiyle hazırladığı bilezik ve bileklik türü malzemeleri satmak Adapazarı’na götürdü. İlk olarak Hilmi Kayın İş Merkezi’nde bir kuyumcuya hazırladığı malzemeleri ‘altın’ diye satan Şakir P., karşılığında 2 bin 435 TL aldı. Şakir P., kısa bir süre sonra Uzun Çarşı’da başka bir kuyumcuya aynı malzemeleri satmak istedi. Kuyumcu esnafı H.G., hareketlerinden şüphelendiği Şakir P.’den aldığı malzemeleri kontrol ettiği sırada sahte olduğunu anlayarak, gizlice polis ekiplerine haber verdi. Kısa bir süre sonra kuyumcuya gelen Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yan Kesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Şakir P.’yi suçüstü yakaladı.

Gazetecilere tepki gösterdi
Gözaltına alınan Şakir P., ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Yapılan araştırma neticesinde Şakir P.’nin aynı suçtan çok sayıda kaydı olduğu ve birçok ilde sahte altın satışı yaptığı ortaya çıktı. Adliyeye götürülmek üzere Asayiş Şube Müdürlüğünden çıkartılan Şakir P., karşısında gazetecileri görünce çıkmak istemedi. Polis ekiplerine ‘neden çağırdınız’ diye kızan dolandırıcı, adliyeye götürüldü.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 4 =