Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Doğaseverler Akyazı Yörükyeri’nde yürüdü

Büyükşehir Belediyesi, doğa tutkunlarına unutulmaz anılar biriktirmeleri için düzenlediği doğa yürüyüşlerine devam ediyor. Bu hafta gerçekleştirilen etkinlik, Akyazı Yörükyeri merkezli Küçük Karapınar, Sulucuova ve Hanyeri Yaylaları'nı içeren 18 kilometrelik parkurda gerçekleşti.

GÜNCEL
Doğaseverler Akyazı Yörükyeri’nde yürüdü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi doğa yürüyüşleri, şehrin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenlere eşsiz fırsatlar sunuyor.Yürüyüşlerin son adresi Yörükyeriparkuru oldu.Büyüleyici manzaraları, temiz havası ve huzur veren atmosferiyle katılımcılar, doğanın kollarında yolculuğa çıktı.Doğa yürüyüşüne katılan 150 doğasever, birlikte 18 kilometrelik parkuru adım adım geçerek hem bedenlerini hareket ettirdi hem de doğanın güzelliklerinin tadını çıkardı. Yemyeşil yaylalar, serin suların akışı ve doğanın sessizliği katılımcıları büyülerken, bir arada olmanın ve doğa ile iç içe olmanın tadını çıkardılar.

Keyifli deneyim

Katılımcılar, etkinlik sonrasında keyifli bir deneyim yaşadıklarını dile getirerek, etkinliği düzenlenmesine destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı çalışanlarına teşekkürlerini iletip, bir sonraki yürüyüşün dört gözle beklendiğini dile getirdiler. Yürüyüş esnasında vatandaşlara eşlik eden takım liderleri her fırsattadoğal yaşam alanlarının korunması ve doğaya duyulan saygının önemini vurgulayarak çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmayı hedefledi.

Doğayla iç içe yürüyüş

Sakarya Büyükşehir Belediyesin tarafından yapılan açıklamada, “18 yaş üstü vatandaşlarımız için düzenlediğimiz etkinliklerle, doğayla iç içe olma ve doğal güzelliklerin tadını çıkarma fırsatı sunarken aynı zamanda sağlıklı yaşamı teşvik etmeyi hedefliyoruz. Doğa yürüyüşlerimizle, şehrin stresinden uzaklaşmalarına yardımcı olurken doğanın korunması ve sürdürülebilirliği konusunda da farkındalık oluşturmayı amaçlamaktayız. Yürüyüş programlarımıza ilgi gösteren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz” denildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 3 =